Çözüldü Mavi ekran hatası sonrası M.2 SSD görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

AsiLTurk23

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar öncelikle sistemim Ryzen7 2700X 16 GB RAM 250GB M.2 SSD Toshiba, 1TB HDD, RX580 8 GB 256Bit ekran kartı.

Haftada 2 kez mavi ekran hatası alıyorum hata sonrası yeniden başlatıyor ve Windows yüklü olan M.2 SSD'yi görmedi 1TB harddiske format attım Windows Update yaptıktan sonra kendiliğinden görmeye başladı ama sorun hala devam etmektedir bazen bilgisayarda saatlerce oyun oynadığımda hata almıyorum bazen ise bilgisayarda hiçbir şey açık değilken hata alıyorum.

mavi ekran hatası: durdurma kodu whea uncorrectable error

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Sitede yeniyim bir yanlışım olduysa lütfen kusura bakmayın.

minidump dosyaları

sfc/scannow yaptım pcyi yeniden başlatınca diskleri check ederken yine mavi ekran hatası verdi

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    604,8 KB · Görüntüleme: 355
Çözüm
İlk iki hata EasyAntiCheat kaynaklı gözüküyor. Kaldırınız.
Diğerleri SSD kaynaklı gözüküyor. SSD'yi garantiye göndermeniz gerekebilir.
Mavi ekran ekran kartı kaynaklı gözüküyor. Sürücüsünü güncelledikten sonra da devam ederse kart bozulmuş olabilir.

Garantisi olmayan tek cihaz ekran kartı maalesef ilk defa böyle bir hata ile karşılaştım ekran kartının ne gibi sorunu olmuş olabilir.

şuan sistemde sadece 1tb normal hdd var

Bir de bu diğerlerinden farklı bir hata değil mi? M.2 SSD'nin sorunlu olduğu gerçeğini değiştirmez?

Son düzenleme:
Bugün Vatan Bilgisayar ile görüştüm değişim onaylanmış fakat yurtdışından siparişi bekliyorlarmış stokda yokmuş aynı marka SSD. Geldiğinde bir deneme yapacağım ama yine de bu konuya çözüldü diyebiliriz mavi ekran yaşamadım bu zaman diliminde.
Bugün Vatan Bilgisayar ile görüştüm değişim onaylanmış fakat yurtdışından siparişi bekliyorlarmış stokda yokmuş aynı marka SSD. Geldiğinde bir deneme yapacağım ama yine de bu konuya çözüldü diyebiliriz mavi ekran yaşamadım bu zaman diliminde.

M.2 slotunda sorun varsa yandık: )

Benden daha iyi SSD tavsiyesi verecekler vardır. Bu yüzden yeni bir konu açmanızı tavsiye ederim.
M.2 SSD mi yoksa yüksek kapasiteli normal SSD mi?
Hızlı SSD tercih ediyorsanız M.2. Oyun ya da programları depolayacaksanız SATA SSD alın. Açtığınız konu da bütçenizi de söyleyin.

Geri
Yukarı