Mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 7

mertpivvo

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Bu hatayı Windows 10'da ve 7'de yaşadım. Dün mavi ekran hatası vermişti fakat internet olmadığı için dosyayı paylaşamamıştım. Bu gün yine mavi ekran hatası aldım ve 2 adet minidump dosyası oluştu ve onları sizlerle paylaşacağım. Memtest yapmıştım değerleri atmıştım fakat cevap gelmemişti. Mavi ekran hatası vermeden 10 saniye önce Chrome'daydım bir anda PC kasıldı izlediğim video 5 FPS falan oldu masaüstü de öyle. Chrome'u kapattım 2-3 saniy sonra mavi ekran hatası verdi.

6 GB RAM.
GTX 650.
300GB Samsung HDD.

1-DDU ile ekran kartını kaldır ve en güncel sürümünü yükle.

2-DirectX sürümünüzü güncelleyin.

(@Bora Dere @Enes3078 sizi etiketleyeyim de sorun olmasın. Mavi ekrandan çok fazla anladığım söylenemez.)

Son düzenleme:
Panzer'in dediklerini yapın. Ekran kartına herhangi bir işlem yapıyor musunuz? Donanımsal bir sıkıntı olabilir. Sürücü güncellemesinden sonra da hata almaya devam ederseniz OCCT ile test yapın.

Panzer'in dediklerini yapın. Ekran kartına herhangi bir işlem yapıyor musunuz? Donanımsal bir sıkıntı olabilir. Sürücü güncellemesinden sonra da hata almaya devam ederseniz OCCT ile test yapın.
Sürücü güncel sanıyorum ama yinede kaldırıp tekrar yüklemeyi denerim.
Konuda ki test çok yük bindirdiği için zarar verebilirmiş. Zarar vermeyecek gpu benchmark programı var mı?

Bu tarzdaki bütün programlar donanıma çok yük bindirir, amaçları bu zaten. Sürücü güncellemesinden sonra da devam ederse donanımsal bir sorundan şüphelenebiliriz. Bu yüzden test istemiştim.

Bu tarzdaki bütün programlar donanıma çok yük bindirir, amaçları bu zaten. Sürücü güncellemesinden sonra da devam ederse donanımsal bir sorundan şüphelenebiliriz. Bu yüzden test istemiştim.
Dediğiniz programı indirdim 3D testi başlattım ve harbiden o kadar yük bindirdi ki windows da tıkladığım açmaya çalıştığım hiç bir şey tepki bile vermedi. Bir 10 saniye falan ctrl+alt+del falan yapıyorum o bile 5 saniyede açılıyor. Sonradan oturumu kapattım ve yeniden açtım. Error falan yazısını bile göremedim o kadar yük bindi sanırım. Ha bu arada 10 saniyelik süreçte mavi ekran hatası almadım. Ve DDU ile driverları kaldırmadan testi gerçekleştirdim.

10 saniye yeterli bir süre değil. Önceliği sürücülere verebilirsiniz.
Dediğim gibi stres testini başlattığımda bilgisayar kitlenmese de her şey 200 kat daha yavaş oluyor. Mesela HDD %99 olduğunda nasıl başlat menüsü 5 saniyede gelir, bu testi başlattığımda onun 5 katı daha yavaş oluyor.

Arternatif olarak 1-2 dk furmark yaptım mavi ekran hatası almadım.

Dediğim gibi stres testini başlattığımda bilgisayar kitlenmese de her şey 200 kat daha yavaş oluyor. Mesela HDD %99 olduğunda nasıl başlat menüsü 5 saniyede gelir, bu testi başlattığımda onun 5 katı daha yavaş oluyor.
Amaç o zaten. Test sırasında işlem yapamazsın. en az 20dk test açık kalacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı