Mavi ekran hatası

TRwoi

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Uzun zamandır farklı hata kodları ile mavi ekran hatası alıyorum.
Daha önce de bu problemi yaşamıştım ve buradan bir arkadaşımız sağ olsun bana yardımcı olmuştu.
O süreçte Memtest yapmıştım. RAM'lerimde bir problem bulunamamıştı.
Sonrasında problem devam edince dün akşam bilgisayarıma format attım. Güncellemelerimi yapıp tüm sürücüleri yükledikten sonra hiçbir uygulama yüklemedim. Sadece Discord-Battle.net-Steam yükledim.

Ama biraz önce yine mavi ekran hatası aldım. Sorunum donanım ile ilgiliyse parçaları garantiye göndermek istiyorum. Buna istinaden minidump dosyasını paylaşsam sorunun ne olduğu konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkürler.

Dosya; 110420-8140-01.dmp

Merhaba arkadaşlar,

Daha önce de bu problemi yaşamıştım ve buradan bir arkadaşımız sağ olsun bana yardımcı olmuştu.
Sonrasında problem devam edince dün akşam bilgisayarıma format attım. Güncellemelerimi yapıp tüm sürücüleri yükledikten sonra hiçbir uygulama yüklemedim. Sadece Discord-Battle.net-Steam yükledim.

Ama biraz önce yine mavi ekran hatası aldım. Sorunum donanım ile ilgiliyse parçaları garantiye göndermek istiyorum. Buna istinaden minidump dosyasını paylaşsam sorunun ne olduğu konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkürler.

Mavi ekran hataları çoğu zaman donanımdan kaynaklanır. Çok büyük ihtimal sizinki donanımsal çünkü PC'ye format atmışsınız. Donanım olarak RAM'lerde sıkıntı olması %80 ihtimal. %20'lik kısımda ekran kartı ve işlemciyi kapsıyor. Ben bilgisayarı bir uzmana baktırmanızı tavsiye ederim. İyi akşamlar dilerim.

Mavi ekran hataları çoğu zaman donanımdan kaynaklanır. Çok büyük ihtimal sizinki donanımsal çünkü PC'ye format atmışsınız. Donanım olarak RAM'lerde sıkıntı olması %80 ihtimal. %20'lik kısımda ekran kartı ve işlemciyi kapsıyor. Ben bilgisayarı bir uzmana baktırmanızı tavsiye ederim. İyi akşamlar dilerim.
Bende donanımsal olduğunu düşünüyorum. Bu sorunun ne olduğunu anlayacak kapasitede bilgisayarcılar olduğunu düşünmüyorum. Çünkü hepsinin anlayışı format çekmek üzerine. 3 4 gün makineyi çalıştırıp, saatlerce test edip parça söküp takarak deneyimleyecek zamanı kimse ayırmaz. Şöyle bir şey tespit ettim. Sabah çalıştırıyorum pc yi akşama kadar sorun yok fakat 8 - 10 saat sonra hata vermeye başlıyor.
Merhaba,
Ram değişimi yapmama rağmen mavi ekran hatası almaya devam ediyorum.

Minidump dosyalarına bakma şansınız var mı halen neden yaptığını bulamadım.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar,

Teşekkürler.

Mavi ekranı analiz ettiğimde sorunun Intel Power Management sürücüsünde olduğu yazıyor. Driver Booster kullandınız mı? Sürücüleriniz güncel mi? Değilse Intel çipset sürücülerinizi güncelleyiniz.

Mavi ekranı analiz ettiğimde sorunun Intel Power Management sürücüsünde olduğu yazıyor. Driver Booster kullandınız mı? Sürücüleriniz güncel mi? Değilse Intel çipset sürücülerinizi güncelleyiniz.
Merhaba eski konudan devam ettiğim için yeni minidump dosyaları aşağıdaki son mesajda. rica etsem ona bakabilir misiniz. Bu incelediğiniz eski problem olan

Geri
Yukarı