Mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

kenamix

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yaklaşık cihazımı alalı 2 hafta oluyor 1 haftadır mavi ekran hatası alıyorum aldığım kodlar şu şekilde SYSTEM_SERVICE_EXEPTION, UNEXPECTED_STORE_EXEPTION hata geldikten sonra yenilen başlatılıyor PC ve Gigabyte ekranında kalıyor. Format attım az önce yine geldi mavi ekran bu sefer de Windows Update yaparken mavi ekran verdi bu hatada kernel data inpage error yazıyordu. BIOS güncellemesi de yaptım düzelmedi. Minidumpu atacaktım fakat bulamadım Windows dizgininde çıkmadı. Aldığım hatalar bu şekilde.
Bilgisayar özelliklerim AMD Ryzen 5 2600 - RX590 Sapphire - Adata SU630 480GB SSD - Corsair Vengeance 8 GB 3000MHz- B450M S2H.

4 günden beri mavi ekran aldınız mı?

Kablo belki sıkıntı olabilir diyorum. O da belki.
hayır hiç mavi ekran almadım sadece arada bir drop yiyorum oyunlarda. oyunu açık bırakıp oynamadığım zaman drop felaket artıyor onuda pc yi kapatıp açıyorum düzeliyor tek sorunum bu şu an

O zaman şöyle 2-3 gün daha kullanaın. Sorun oluşup oluşmadığını belirtin. Emin olalım en azından.

Drop yemenin sebebi belki SSD olabilir bunu belirteyim.

Yeni aldığın mavi ekranın dump dosyalarını paylaşır mısın?
Dump dosyası yok maalesef yine mavi ekrandaki hata %0 da kalıyor ilerlemiyor daha sonra siyah ekran geliyor. Gittikçe fazla artmaya başladı şu an her 20dk da bir kapanıyor kullanamıyorum. Öğrenciyim derslerim sınavlarım var çıldırcam valla. Umarım sıkıntı SSD dendir akşam yeni bir SSD alacam bunu da garantiye gonderecem

Sağlık yok denecek kadar az olan bir SSD'yi iade edin. Sorun bu galiba. Yeni aldığın SSD ile sistemi çalıştırdığında mavi ekran alırsan dump dosyanı paylaş.

Hayırlı olsun. Şimdi sistemi 5-6 gün gözlemleyin. Mavi ekran alıp almadığını belirtirsen sevinirim.

SSD hızlı olduğu için daha akıcı oluyor. :D

Geri
Yukarı