Çözüldü Mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 8.1

K1RcL

Hectopat
Laptop bayağı eski. Şimdiye kadar bazı hatalar oldu ama bunun gibi olmadı, minidump klasöründe 10. aya ait belge de gördüm.
Ama bu sefer ciddi bir şey gibi sanki bazı parçalarda kaldırırken falan temassızlık oluyor gibi geldi bana.

Dosya linki.

Çözüm
Memtest86 ile deneyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Antrivirüs var ise devre dışı bırakın.
BIOS ve diğer sürücüleri güncelleyin.

ESET securitey kaldır.
Kaspersky kaldır.
Mcaffe kaldır.

"Sfc /scannow" rehberini uygula.
SFC /scannow komutu nedir? Ne işe yarar? | Technopat Sosyal

Ekran kartı sürücülerini güncelle. Eğer güncellemeyi bilmiyorsan söyle yardım edelim.

Laptop eski ama BIOS sürümünde eski. Şu an 2.13 versiyonu kullanıyorsunuz.2.17 sürümüne geçeceksiniz.

Yardımlarınız için teşekkür ederim arada geçen sürede testleri ve güncellemeleri yaptım fakat BIOS'u güncelleyemedim çünkü güncelleme şekli .exe dosyasını çalıştırıp yeniden başlatması gerek, yaparken yeniden başlatma ekranında donuyor. Ayrıca normal şekilde yeniden başlatma denediğimde de donuyor.
Son olarak memtes86 testi başlattım ve testi bitiremedim bile çıkan hata şu şekilde. Resimden anlamam gereken RAM'lerin öldüğümü olmalı.
Memtest86 ile deneyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
Memtest86 ile deneyin.

ESET securitey kaldır.
Kaspersky kaldır.
Mcaffe kaldır.

"Sfc /scannow" rehberini uygula.
SFC /scannow komutu nedir? Ne işe yarar? | Technopat Sosyal

Ekran kartı sürücülerini güncelle. Eğer güncellemeyi bilmiyorsan söyle yardım edelim.

Laptop eski ama BIOS sürümünde eski. Şu an 2.13 versiyonu kullanıyorsunuz.2.17 sürümüne geçeceksiniz.

Yardımlarınız için teşekkür ederim arada geçen sürede testleri ve güncellemeleri yaptım fakat BIOS'u güncelleyemedim çünkü güncelleme şekli .exe dosyasını çalıştırıp yeniden başlatması gerek, yaparken yeniden başlatma ekranında donuyor. Ayrıca normal şekilde yeniden başlatma denediğimde de donuyor.
Son olarak memtes86 testi başlattım ve testi bitiremedim bile çıkan hata şu şekilde. Resimden anlamam gereken RAM'lerin öldüğümü olmalı.

Dosya Ekleri

• test.jpeg
    test.jpeg
    194,3 KB · Görüntüleme: 32
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı