Çözüldü Mavi ekran minidump dosya analizi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

ydgn43

Attopat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance LPX 16Gb 3200 Mhz
SSD veya HDD modeli
Samsung 860 Evo 500Gb - Samsung M.2 960 Evo 500Gb
Ekran kartı
MSI Gaming X 1650
Anakart
MSI Gaming Pro Carbon z270
İşlemci
Intel i7 7700K
Merhaba,

Bilgisayarım (emin olmamakla beraber) bir Windows güncelleştirmesinden sonra mavi ekran hatası vermeye başladı. Herhangi bir işlem yapamamakla beraber güvenli moda bile uzun uğraşlar sonucu girebildim. Bilgisayarımda Windows debugger yüklü olmadığı için de minidump dosyalarımı analiz edemedim. O yüzden buradan yardım almaya karar verdim. Minidump dosyalarım ektedir...

Çözüm
CMD (yönetici olarak çalıştır)

Komut 1 gir:
sc delete vgc
Komut 2 gir:
sc delete vgk

Bilgisayarı yeniden başlat.

C:\program files dizininde "Riot Vanguard" klasörü varsa sil.

C diskine format atıp şu anlık sorunumu çözdüm. Maalesef işlemi bu yorumu görmeden önce başlattığım için deneyemedim ama yine de teşekkürler.
I love you Valorant :D
Riot'un hile koruma sistemi sıkıntı yaratmış. Vanguard'ı silip tekrar kurmayı deneyin. Ring0'da çalıştığı için düzelmesi şansa bağlı.
Zannetmiyorum. Her vgk.sys gorunce Vanguard sil demek yanlis. Hata kodlari ve coken programlar kernel sorununa isaret ediyor.

Zannetmiyorum. Her vgk.sys gorunce Vanguard sil demek yanlis. Hata kodlari ve coken programlar kernel sorununa isaret ediyor.

vgk.sys varsa zaten %99 Vanguard kaynaklıdır. Zaten belirtilmiş.

Artı -1 Eksi
I love you Valorant :D
Riot'un hile koruma sistemi sıkıntı yaratmış. Vanguard'ı silip tekrar kurmayı deneyin. Ring0'da çalıştığı için düzelmesi şansa bağlı
G

Güvenli modda denetim masasından en son yüklenen güvenlik ve özellik güncelleştirmelerini sildim fakat sorun devam etmekte.
Ki zaten bir tane kailte güncelleştirmesini de kaldırmaya çalıştığımda 'bir sorunla karşılaşıldı' hatasını alıyorum ve güncelleştirme kaldırılamıyor.
Ki zaten bir tane kailte güncelleştirmesini de kaldırmaya çalıştığımda 'bir sorunla karşılaşıldı' hatasını alıyorum ve güncelleştirme kaldırılamıyor.

vgk.sys varsa zaten %99 Vanguard kaynaklıdır. Zaten belirtilmiş.
Güvenli Modda program kaldır sekmesinde vanguard karşıma çıkmıyor ama Valorant'ı kaldırdım ve sorun devam ediyor.

Dosya Ekleri

• denetim masasıPNG.PNG
    denetim masasıPNG.PNG
    72,8 KB · Görüntüleme: 33

Geri
Yukarı