Mavi ekran Minidump dosyası oluşmuyor

FrozenGG

Kilopat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi bir konu daha açmıştım mavi ekran ile ilgili minidump dosyası istendi benden. Fakat Minidump dosyası oluşmuyor defalarca mavi ekran verdi bilgisayar. Mavi ekran sonrası bilgisayar açılırken "efi shell version 2.31" diye bir yazıyla açılıyor ve orda kalıyor bilgisayarı kapatıp açmadan düzgün açılmıyor.

Alırken nesini düşüneyim harddisk bu wd blue serisi aldık tavsiyeler üzerine. Neyse artık arızalı parça almak isteyenlere satarız bi mecidiyeköy yolu gözüktü sanki. :)

Sorunun diskte olduğunun kesin kararını veremezsin, yüksek ihtimalle disk sonra anakart, ram, psu, işlemci.
Her birini ayrı test etmeden olmaz. Sonra biri der disk sorunlu, yeni disk alırsın ondada aynı sorunu yaşarsın.

Her bir parçayı sağlıklı bir bilgisayarın diğer parçalarıyla birleştirip her parçayla uzun süren testler yapman gerek.

Teşhis konulmadan tedavi yapılamaz.

Güvenilir bilgisayarcı olmazsa boş yerden arza çıkarttırabiliyor parçalarını yeniletiyor, senden aldığı sağlam parçalarıda satıyor. Dikkat et.

Tamam tanıdık adam ama ben zaten söylediklerini ve bulduğu arızaları buraya yazarım direk değişim yapmam yani.

Merhaba bilgisayarcıya gidemedim şuan böyle idare ediyorum biraz toparladı gibi kendi kendine günde 1 kere anca mavi ekran veriyor. Ama bu gün mavi ekran da %100 oldu ve minidump oluştu. Ve paylaşmak istedim. Rica etsem bunuda bi kontrol edermisiniz.
https://drive.google.com/open?id=0Bz6VqdBbIO2vbWJrc0s4X3JvOTQ

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı