Mavi ekran Minidump dosyası oluşmuyor

FrozenGG

Kilopat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi bir konu daha açmıştım mavi ekran ile ilgili minidump dosyası istendi benden. Fakat Minidump dosyası oluşmuyor defalarca mavi ekran verdi bilgisayar. Mavi ekran sonrası bilgisayar açılırken "efi shell version 2.31" diye bir yazıyla açılıyor ve orda kalıyor bilgisayarı kapatıp açmadan düzgün açılmıyor.

İşlemcide bir sorun olsa windows kurulumunu yapıcağını sanmam. Sorunu driverlarda ara, özellikle ekran kartı driverinde. Güvenli modda bilgisayarı kullamayı denedinizmi ? Sürücülerin devre dışı bırakışmış hali ile.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir bir silip test yaparak, hata verdikçe diğer sürücüleri silip test yapmaya devam etmek.
Ekran kartı sürücüsünü aygıt yöneticisinden kaldırıp silmekten başla.

Yalnız herşeyi silemezsin, yalnızca ekran kartı, ses kartı, ethernet kartı, yazıcı klavye mouse vb.
HDD İşlemci RAM gibi temel donanımların sürücüsü silinmez.

Ekran kartını aygıt yöneticisinden kaldırdım normal moda dönünce 2 dk içinde görüntü tekrar kendine geldi ve aygıt yöneticisinde tekrar r9 200 series yazıyor. Ne yapayım.

Ayrıntılara tıkladıgımda 2015 tarihli güncelleme yazıyor eski sürüm yüklenmiş galiba ama şuan bi donma görmedim kardeşim eğer bir hata vermezse 30 dk felan test ediyim bilgisayarı. Burda olursun değil mi konudan ayrılma rica ediyorum.

Anladım hocam aida64 ila kararlılık testi yapıyorum şuan 10 dk dır bir sorun görülmedi. Eğer sorun ekran kartı sürücüsünden ise ne zaman güncelleme yapayım. Birde kendi sitesinden yapmadan önce windows ilk güncellemeyi yapmıştı başaramamıştı. Ondan mı oldu acaba. Kendi sitesinden en güncel sürümü yükleyip denemeliyim?

Ekran kartı driveri internete bağlı olduğun sürece tekrar güncellenicek, aygıtı devredışı bırakıp testine devam et. Bu stres testi olmasın, normal şeyler dene. İnternet tarayıcısında oyun oynamak gibi.

Eğer ekran kartı devredışındayken testler olumlu olursa, sorunu çözmek için;
Ekran kartına psu dan yeterli güç geldiğini doğrulamak.
Ekran kartı sürücüsünün eski veriyonlarını denemek.
Ekran kartının bozuk olmadığından emin olmak. Gerekir.

Sistemim
  • 12 GB 1600Mhz RAM
  • MSİ R9 280X Ekran kartı
  • AMD FX X6 6300 İşlemci
  • MSI 970 A-G46 Anakart
  • ZALMAN ZM600-LX Güç kaynağı
Bence PSU yeterli olur diğer maddeleri deniyorum.

Hocam ekran kartı sürücüleri kaldırdım. Steam oyunlarını geri yükleme yapıyordum mavi ekran verdi. Sonra interneti kapatıp bilgisayarı açtım sürücü yüklemesin diye yüklemedi de. Stabilite testi yaptım belki oyun açmaz sürücü yüklü değil diye 10 dk sonra mavi ekran verdi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı