Çözüldü Mavi ekran sonrası açılmayan PC

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Erdi Vatansever

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar. Bugün kardeşim bilgisayari açtı. Bilgisayari gereksiz zorladı ve mavi ekran aldık. Şuan sistemi hiçbir şekilde açamıyorum. Vga kablosunda sorun yok. Klavye ve faremin ışıkları yanmıyor. İçerdeki fanlar vs. çalışıyorlar. Sorun neyden kaynaklanıyor olabilir?

Çözüm
Ayrıca, RAM ve ekran kartının slotlarını silgi ile silin, bozulan parça yok ise düzekecektir.
Klavye ve fare de çalışmıyorsa yüksek ihtimalle anakart yanmıştır. Sen yinede git bir bilgisayarcıya baktır. Ama tanımadığın birisi ise tamir ettirme. Tamir ettirme dememin sebebi çoğu uyanıklık yapıp anakartı değiştirirken diğer parçalarıda kendi kafasına göre değiştiriyor. Kendim tecrübe ettiğim için biliyorum küçükken anakartım yanmıştı bilgisayarcı yeni anakart takarken 2 gb rami de yanında götürmüştü.

Çok saygı değer moderatorüm, cidden bu tavırlarınızdan sıkıldım. Cidden çok gereksiz yere insanları sıkıyorsunuz. Gerçekten sizi anlamıyorum. Hesabım kapatılırsa beni mutlu edersiniz.

Uyguladım fakat bu sefer anakartın ekranında takılıyor.
Bir parça sorun yaratıyor demek ki. HDD, CD-ROM'u söküp çalıştırın. Çift slot RAM var ise tek tek çalıştırarak deneyin. Kart okuyucu gibi şeyler varsa onların da bağlantısını anakartdan sökün ve çalıştırmayı deneyin.

Ayrıca, RAM ve ekran kartının slotlarını silgi ile silin, bozulan parça yok ise düzekecektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ayrıca, RAM ve ekran kartının slotlarını silgi ile silin.
Her zaman yaptığım bir işlemdir. Geçen dükkana yine Casper bilgisayar gelmişti MemTest ile tarattığımda 4-5 hata vardı. Silgi gerçekten sorunu çözdü. Çok şaşırdım. :D (y)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı