Mavi ekran sonrası bilgisayar açılmama sorunu

4N1L6767

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarım arada bir toplamda 3-4 kez mavi ekran verdi. Mavi ekran vermeden önce işlemci fanı (büyük ihtimalle çünkü kasa fanım bozuk PSU fanı olduğunu sanmıyorum mavi ekran gelmesine yakın yaklaşmıştım yanına) yavaşlıyor. Sanki bilgisayara reset atmışsın gibi sessizleşiyor ve tekrardan sesi artıyor fanın. Ve aynı zamanda bilgisayar 3-4 saniyeliğine kitleniyor yani kasıyor mouse imleci bile takılıyor sonra mavi ekranı veriyor. Mavi ekran ani görünüp gitmiyor ben elle yeniden başlatıyorum bilgisayarı. Mavi ekran verdikten sonra siyah ekran geldi (resimlerde mevcuttur) bende bilgisayarı yeniden başlatıp BIOS'a girdim. Baktım HDD görünmüyor. Bende açtım kasayı HDD kablolarını çıkartıp tekrar taktım ve tekrardan açtım bilgisayarı açıldı. Bu olay 3-4 kez yaşandı her seferinde aynı yöntemle açtım bilgisayarı. Bu olay neden oluyor bilmiyorum 2-3 gün önce bilgisayarım tamirden geldi BIOS güncellemesi yaparken becerememiştim ve çökmüştü, düzeltmişler aynı zamanda BIOS'u da güncellemişler. Tamirden hemen sonra olmasa da 2 veya 3 gün sonra oldu bu olay. Acaba nedeni nedir? (Resim yükleyemiyorum hata veriyor hata nedeni de yazmıyor sitelerden yüklemek yasak değilse yükleyebilirim)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı