Çözüldü Mavi ekran ve Harddisk bağlantı kopması yaşıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mertbelder

Centipat
Yaklaşık 11 senedir Western Digital'in 2 TB'lık diskini kullanıyorum. Son dönemde bad sectorlerin sayısı epey artmıştı, ancak bu hafta oyun oynarken diskin bağlantısı kopmaya başladı. Bir gün içerisinde 7-8 kez mavi ekran (Sırası ile yediğim hatalar: 2 kez UNEXPECTED STORE EXCEPTION, 5 kez MEMORY MANAGEMENT) yemeye başladım. RAM'lerin yerini değiştirdim, sıcaklıkları kontrol ettim ancak bir sorun ile karşılaşmadım. Sorunun harddiskten kaynaklı olduğunu düşünerek yeni bir diske geçiş yapmam gerektiğine karar verdim. Daha sonrasında elimde hiç kullanmadığım Seagate SKYHAWK 2 TB diskine geçiş yaptım. İlk gün hiçbir sorun yaşamadım, mavi ekran hataları gitti ve sorunsuz bir şekilde verilerimi de taşıdım. Ancak bu sabah oyun oynamak istediğim zaman diskin bağlantısı kopuyor, 10-15 saniye sonra geri geliyordu. Bu sorunun neyden kaynaklandığını anlayamadım. PSU'nun yetersiz olduğunu düşünmüyorum, sistem özelliklerimi aşağıya bırakacağım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem:
  • Ryzen 3 3100
  • CORSAIR VENGEANCE LPX 8 GB 3000 MHz x2
  • MSI MECH RX5500XT 4 GB
  • GIGABYTE B450M-S2H
  • XIGMATEK X-Calibre 500W 80+
  • Eski Bad Sector'lü Disk: WDC WD2003FYPS-27W9B0
  • Yeni taktığım 0 disk: ST2000VX008-2E3164

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dump dosyalarını paylaşın. Muhtemel olarak Disk ve RAM belleklerde arızalar var. Ama bunu Dump dosyaları belirleyecek.
Dump dosyalarını paylaşın. Muhtemel olarak Disk ve RAM belleklerde arızalar var. Ama bunu Dump dosyaları belirleyecek.

Çözüm
Yorumun için teşekkürler, senin cevabını görmeden önce kendim uğraşırken bir şey farkettim. Disk bağlantısı kopup geri geldiğinde diğer disklerin de bağlantısı kopmuş. Benim eski disk ömrünü tamamlamış ve bilgisayarı sapıttırmış. Eski diski söktüm 1 kere bile sıkıntı çıkarmadı. Teşekkürler herkese konu kapanabilir.

Geri
Yukarı