Mavi hata sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

vesdijm

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarımda sadece internette video izlerken mavi ekran hatası alıyorum. Her hata aldıgımda gelen kod farklı oluyor. Örneğin: Kernel, IRQL not less benzeri.
Minidump klasörüne baktıgımda ise içi boş görünüyor.
Lütfen yardımcı olur musunuz?

WhatsApp Image 2020-10-25 at 14.57.12.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
acaba bios güncellemedigim için olabilir mi?
pc yi aldıktan sonra yapmadım çünkü direk açıp kullandım
anakart model: Prime B450M-K
Birçok şey olabilir, minidump dosyaları olmadan kesin bir çıkarımda bulunamayız. Ayrıca güncel değil diyorsan güncelle.

Alıntıladığın iletim hakkında hiçbir şey yazmamışsın. Bir şey yazar mısın?
CCleaner veya benzeri program varsa kaldır. Bunun dışında belirttiğim C:\Windows\MEMORY.DMP dosyası var mı? Varsa sıkıştırıp gönder.

CCleaner veya benzeri program varsa kaldır. Bunun dışında belirttiğim C:\Windows\MEMORY.DMP dosyası var mı? Varsa sıkıştırıp gönder, @yika38 @Bora Dere @Murat5038 yardımcı olabilir sanırım. Benim o dosyayı inceleme deneyimim olmadı hiç.
dosyayı rarladım fakat buraya atmayı bilmedigim için atamıyorum şuanda

Windbg ile açılmıyor mu?
Sanırım MEMORY.DMP ile ilgili yazdığımı kastettin. Boyutu yüksek oluyor ve haliyle minidump dosyasına göre daha çok şey barındırıyordur. Hiç açmaya çalışmadım, yani MEMORY.DMP'yi inceleme deneyimim olmadı. DMP dosyası ise WinDbg ile açılıyordur elbet.

Bunu kastetmiyorsan kişi minidump dosyalarını göndermemiş daha.

dosyayı rarladım fakat buraya atmayı bilmedigim için atamıyorum şuanda
Alıntı(Recep Baltaş): Şimdi sıkıştırılmış bu dosyayı aşağıdaki servislerden herhangi birine, herkese açık olacak şekilde yükleyin ve indirme bağlantısını bizimle paylaşın:

Sanırım MEMORY.DMP ile ilgili yazdığımı kastettin. Boyutu yüksek oluyor ve haliyle minidump dosyasına göre daha çok şey barındırıyordur. Hiç açmaya çalışmadım, yani MEMORY.DMP'yi inceleme deneyimim olmadı. DMP dosyası ise windbg ile açılıyordur elbet.

Alıntı(Recep Baltaş): Şimdi sıkıştırılmış bu dosyayı aşağıdaki servislerden herhangi birine, herkese açık olacak şekilde yükleyin ve indirme bağlantısını bizimle paylaşın:

MEMORY.DMP ile ilgili sormuştum
Teşekkürler.

Sanırım MEMORY.DMP ile ilgili yazdığımı kastettin. Boyutu yüksek oluyor ve haliyle minidump dosyasına göre daha çok şey barındırıyordur. Hiç açmaya çalışmadım, yani MEMORY.DMP'yi inceleme deneyimim olmadı. DMP dosyası ise WinDbg ile açılıyordur elbet.

yüklüyorum şuan atacagım hemen bu arada biosu da güncelledim

Geri
Yukarı