Max 2200 TL'ye Oyun Bilgisayarı

Aynı sisteme GTX 970 yerine R9 285 koyun ve alın. Eğer yetiyorsa R9 290 da alabilirsiniz.
Amd olmasa ? Amd kullanıyoruz ve uygulamasından hiç memnun değiliz. Yazılım indirme yeri çok karışık.

Böyle bir şey düşündüm. İşlemcinin besleyememesi gibi bir şey olur mu ? 500 Gb Bana yeter diye düşünüyorum.

8.PNG

Ben i3 4160'ı GTX760 ile kullanıyorum. Darboğaz sorunu yani besleyememe gibi bir durumum yok fakat GTX970' e az da olsa eminim ki darboğaz yapacaktır. Bari AMD'nin FX X6 6100 işlemcisini alın, en azından o.c yaparsınız. Vede o.c ye açık bir anakart seçmelisiniz. Ama i3 4160 da alınabilir.

Sistem güzel oldu gibi darboğaz konusu korkutuyor.
i3 4160 ile GTX970 illa bir darboğaz yapacaktır fakat bunu sizin anlamanız oldukça zor olacak. Ayrıca i3 4160 da Hyper Threading olduğundan dolayı 2 sanal 2 gerçek olmak üzere 4 çekirdeklidir. Yeri geldiğinde i5 gibi de çalışacaktır.

i3 4160 ile GTX970 illa bir darboğaz yapacaktır fakat bunu sizin anlamanız oldukça zor olacak.
Peki dar boğazın çıkartabileceği sorunlar nelerdir ?

i3 4160 ile GTX970 illa bir darboğaz yapacaktır fakat bunu sizin anlamanız oldukça zor olacak. Ayrıca i3 4160 da Hyper Threading olduğundan dolayı 2 sanal 2 gerçek olmak üzere 4 çekirdeklidir. Yeri geldiğinde i5 gibi de çalışacaktır.
İ3 4160 GTX970 Darboğaz | Technopat Sosyal

Peki dar boğazın çıkartabileceği sorunlar nelerdir ?

İ3 4160 GTX970 Darboğaz | Technopat Sosyal
Darboğazın size bir zararı olmaz, olsa da fazla hissetmezsiniz. Zaten çoğu oyunda darboğaz yapmayacaktır. Bu sistemdeki darboğaz oyundan oyuna değişmek üzere, oyunda ara sıra 3-5 fps düşüşü yaşarsınız. Merak etmeyin darboğazı hissetmezsiniz. İ3 4160 basit ve güçsüz bir işlemci değildir.

Powercolor yerine Asus veya Sapphire tercih ederim. Sistem gayet başarılı bu arkadaşın sistemini sadece ekran kartını Sapphire veya Asus yaparak almanı tavsiye ederim. Sapphire kullanan bir çok arkadaşım ısınmasından dolayı iade için geri gitti. Asus alan memnun. Powercolor markasını da pek bilmediğim için tavsiye etmedim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı