Max 2500 TL Laptop Tavsiyesi

Daemon

Hectopat
Daha fazla  
Herkese Merhaba üniversiteye bu yıl başlıyorum.Başka şehire gitmeden Laptop almam gerekiyor.

ben hardcore oyun oynayan biri değilim benim yapacağım usb den film atıp izlemek televizyona bağlayıp izlemek internette rahatça dolaşmak oyunları düşük veya orta seviyede oynasam yeterli oyun bilgisayarı gerekli değil bana günlük kullanılan 4-5 yıl boyunca kullanabileceğim ( özellik bakımından ) bir laptop almak

Laptop Kullanım Amaçları

1. Genellikle film,yabancı dizi izliyorum 400 GB Yabancı Film ve Dizi Arşivim var. ( görüntü ve Ses çok önemli ayrıca optik sürücü mutlaka olmalı )

2. Oyun fazla oynamıyorum.yeni çıkan oyunları düşük veya orta seviye grafikte çalıştırması yeterli

3. Dokunmatik Ekran istemiyorum kullanımı kolay olsun yeter ( tasarımı,çizilmeye karşı dayanıklılığı ve klavye sağlamlığı yeterli )

Olması Gerekenler Özellikler

1. Optik Sürücü ( diğer özellikler Varsa şart değil )

2. 1080p ekran ( dokunmatik olmasın! )

3. NVidia ekran kartı ŞART

4. İ7 İşlemci ( diğer özellikler varsa İ5 olabilir tabiki laptobu sınırlarına kadar kullanmam )

5. 1 TB Hardisk 8 GB Ram 2 GB Ekran kartı

6. Windows 8 veya 8.1 işletim sistemi ( Freedos OLMAZ! )

Max 2500 dedim ama 100-200 TL eklenilebilir tabiki

Laptobu en az 4-5 yıl kullanmak istiyorum öncelikli tercihim DELL ve Lenovo Markalarıdır.

20 Gün İçinde Laptop Almam Gerekiyor.

ben hardcore oyun oynayan biri değilim benim yapacağım usb den film atıp izlemek televizyona bağlayıp izlemek internette rahatça dolaşmak günlük kullanım için 4-5 yıl boyunca kullanabileceğim ( özellik bakımından ) bir laptop almak

Bilinen oyunları low,mediumda kasmadan oynasam yeterli high,ultra gereksiz! ama Monster,msi tabikide tavsiye ederseniz incelerim

Max 2500 dedim ama mesela 1800'lük laptop 2400 TL lik bir Laptoptan çok fazla bir farkı Yoksa düşük fiyatlarıda önerebilirsiniz.Geriye kalan paraylada güzel bir mouse,çanta v.b malzemeler alabilirim

Şimdiden Teşekkür Ederim.

Asus N550JK-CN090H Notebook en performanslı asus notebook modelleri pcdepo.com da - Laptop, laptop fiyatları, notebook, dizüstü bilgisayar, asus laptop , lenovo notebook, dell dizüstü bilgisayar , hp bilgisayar

Aradığın laptop bu. Bütçeyi biraz daha arttırıp düşünmeden al. Kasa, malzeme kalitesi, multimedya özellikleri bakımından üst düzey bir laptop. Monster, MSI laptop önermek istemiyorum. Kullanım amacın için uygun değiller. Kasa kalitesi olarak bir Asus değiller.

4-5 yıl rahatlıkla kullanırsın. Multimedya laptobu istiyorsan alacağın şey bu. Oyununu da oynatır. GTX 850M ekran kartı var içinde.

Full HD ekranlı bir laptop istediği için o iki laptobu öneremeyiz. Zaten önersek bile ordan almak çok saçma iki katı para verip.

Asus N550JK-CN090H Notebook en performanslı asus notebook modelleri pcdepo.com da - Laptop, laptop fiyatları, notebook, dizüstü bilgisayar, asus laptop , lenovo notebook, dell dizüstü bilgisayar , hp bilgisayar

Aradığın laptop bu. Bütçeyi biraz daha arttırıp düşünmeden al. Kasa, malzeme kalitesi, multimedya özellikleri bakımından üst düzey bir laptop. Monster, MSI laptop önermek istemiyorum. Kullanım amacın için uygun değiller. Kasa kalitesi olarak bir Asus değiller.

4-5 yıl rahatlıkla kullanırsın. Multimedya laptobu istiyorsan alacağın şey bu. Oyununu da oynatır. GTX 850M ekran kartı var içinde.

Çok güzel bir tavsiye teşekkürle.

Peki Monster veya msi olarak öneriniz olsa nasıl olur ? Arkadaşımla aynı üniversiteye gideceğiz o oyun için arıyormuş. 2000-2500 TL civarlarında. Ona da sizi bulmuşken önerinizi göstermek isterim.

MONSTER® ABRA A5 V2.1.1 15.6" - MONSTER NOTEBOOK > ABRA

Monster olarak bu var bu fiyat aralığında. Linux işletim sistemi ile de geldiğini biliyorsundur. Sepete eklerken Windows'u da satın alıp eklemen gerekiyor Windows yüklü gelmesi için.

Kasa olarak Asus'un yanına yanaşamaz onu söyleyeyim. MSI, Monster'den daha kalitelidir onu da belirteyim. Ancak MSI modelleri için 3000'lere çıkmak gerekiyor. Onlar da Freedos tabii.

MSI GE60 2PC-401XTR Apache Core i7-4710HQ 8GB 1TB GTX850M 2GB 15.6" Full HD FreeDos (Hediyeli) | sanalmarketim

MONSTER® ABRA A5 V2.1.1 15.6" - MONSTER NOTEBOOK > ABRA

Monster olarak bu var bu fiyat aralığında. Linux işletim sistemi ile de geldiğini biliyorsundur. Sepete eklerken Windows'u da satın alıp eklemen gerekiyor Windows yüklü gelmesi için.

Kasa olarak Asus'un yanına yanaşamaz onu söyleyeyim. MSI, Monster'den daha kalitelidir onu da belirteyim. Ancak MSI modelleri için 3000'lere çıkmak gerekiyor. Onlar da Freedos tabii.

MSI GE60 2PC-401XTR Apache Core i7-4710HQ 8GB 1TB GTX850M 2GB 15.6" Full HD FreeDos (Hediyeli) | sanalmarketim

Çok teşekkürler hemen gönderiyorum arkadaşa linkleri.

Son olarak oyun bilgisayarı almayacağım için;

DELL ve Lenovo bana çok övdüler ve forumlarda bayağı bir olumlu yorumlar vardı ama sizin ve Mert2188 kardeşimin yaptığı tavsiyeler hep ASUS için.

Oyun bilgısayarı almayacaksam sizce mutlaka ASUS mu almalıyım ASUS olmazsa 2.Tercihiniz hangi marka olur ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dell Türkiye'de alınmaz. Alınmaması için iki sebep konu göstereyim sana.

1900 TL'ye Notebook Tavsiyesi | Technopat Sosyal

DELL Değişim Rezaleti! | Technopat Sosyal

İlk konuda özellikle Dell kullanan arkadaş neden tercih edilmemesi gerektiğini 3-4 sayfa boyunca anlattı.

Lenovo kötü bir marka değil ancak multimedya laptobu aranıyorsa Asus N serisini tek geçerim. Benzeri amaçlarla geçen sene Asus N56VZ'yi tercih ettim. Bu sene bu modeli çıkardı Asus. İçine çok güçlü bir ekran kartı da koydu. Özellikleri de şahane. Ses sistemini zaten göreceksin. Ekranı desen kaliteli. Kasası desen söylenecek laf yok.

Kısacası aradığın her şey o laptopta. Diğer forumlarda arkadaşlar istediklerini düşünmeden ellerinde ne varsa ya da para aldıkları firmaların laptoplarını önerecektir. Bu konuyu da zaten DH'den kopyala yapıştır yapmışsın. Ceza sebebi olmasına rağmen insanlar DH'de seni yanlış tavsiyelerle zehirlemesin diye ceza vermedim.

Kesinlikle Asus almalısın kasa ve parça kalitesi bakımından en iyisi Asus. Üniversite içinde iyidir çünkü o laptop sürekli seyyar gezecek gibi :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı