Mazgalı kesmek yerine kadının bacağını kesen acil yardım ekibi

1688287058973.png

Ayrıca fotoğraflarda da sorun var. Kadının bacağının kesilme olayını araştırdığımda 4 fotoğraf çıkıyor karşıma, biri de bu.
Sorun şu ki diğer fotoğraflarda kadının pantalonu hala üzerinde. Kadının bacağını kesmeleri için bacağa erişmeleri gerekiyor, pantolonun kesilmesi demek bu. Hadi diyelim doktorlar becerikli, dal keser gibi kesiyorlar bacağı, hiç mi hijyen yok? Pantolonu kesimden sonra neden hala üzerinde? Kanama nasıl durduruldu? O kadar büyük yaranın titizlikle temizlenip özenle dikilmesi lazım, üstünde leş gibi pantolonu duruyor kadının.
Ortam zaten bir ilginç. Bacağı parçalandı ve kesilerek müdahale edildi denmesine rağmen ortamda Nusret'in tuz attığı kadar bile kan yok. 3 Damla kan var.
Kadının yüzüne bakın, bir de Rio 2016 olimpiyatlarında bacağını kırmış adama bakın. Kadın burnunu tutmuş gözlerini yummuş, beyaz ve terlemiyor. Bacağı kırılmış adam, bacağı kırıldıktan saniyeler sonra acıdan kızarmaya başlıyor.
Olay yerindeki doktorlar çok yetenekliymiş; kadını bayıltmadan ve canını yakmadan, etrafa kan sıçratmadan ve yaraya enfeksiyon kaptırmadan ampute ediyorlar; ama hastanedeki doktorlara üzüldüm, bir bacağı yerine dikemiyorlar.

Sanırım düşmenin etkisi ile en alttaki yürüyen merdivenin alt bloğu bir anlığına esnedi ve ayağı oraya sıkışıp akabinde devamı geldi. Tam basamaklar ile sabit zeminin çıkıntı bölgesi ülkemizdeki gibi değil, biraz daha bizimkilere göre ilkel vaziyette.

Kendi valizine takılıp düştüğünü söylemiş kendisi. Bir de o sarı şeyin kırılmış parçası gözüküyor şurada:

image.psd (1).jpg

Olay bana saçma geliyor.

Nasipte varsa her şey oluyormuş demek ki. :d
Nasip neden bu kadar ilginç eey milkman :(.

Son düzenleme:
Görselde neredeyse hiçbir kan görmüyor olmak ilginç geldi - kapak altı kötü durumda olabilir.

Muhtelen sarı plastik kısım önce kırıldı, valizin kalın olan plastik ve metal parçaları - tekerlek ve kenarı sıkıştı, platform harekete devam ettiği için (motor torku yüksektir) parçayı çekerken kadının ayağı da o sırada valizin yanında duruyordu, esneyen (ki esnemesi imkansıza yakın bir şey, Çin malı olarak bakıyorum duruma demek istesem de 1996'da Japon bir firma yapmış - malzeme tedarik yeri belirsiz - garantisi 2025'e kadar devam ediyor) döner platforma ayağı girdi, aşağı doğru dönmeye devam ettiği için sistem, bir nevi döner testere gibi ayaktan bacağa kadar yiyerek devam etti.

Valiz.
1688288323987.png

Kırılan plastik sarı parça - bizde bunlar yok, direkt metal var diye hatırlıyorum.
1688288332211.png

Aynı havalimanında 19 Haziran 2023'te küçük bir çocuğun ayağı sıkışmış, birkaç dikişle atlatabilmiş durumu.

Üretici Hitachi Co Japonya, uygulayıcı Siam Hitachi distribütör, bakımlarda sorun olmadığını belirtmiş.
Havalimanı Kapı 4 -5 arasındaki işleyen yürüyen bantları iptal etmişler. Havalimanı işletmesi, olay ardından bir özür yayınlaması ve tam tazminat ödeme ile ellerinden geleni yapacaklarını belirtmiş... Gel gelelim Bangkok'ta "bakım yapıldı" konusu herhangi bir mahallede bulabileceğiniz "ben tamirciyim" yazan bir dükkandan daha kötü. Havalimanının en son 3 milyon baht'lık yatırımla genel sistemleri düzenlemek yerine birkaç başka şeyi düzelttiği de ortaya çıktı şimdi, 100.000 ABD doları ediyor - o paraya anca cafe açar kinder süpriz kızlarla çalışırsınız Tayland'da.

Son düzenleme:
Üretici Hitachi Co Japonya, uygulayıcı Siam Hitachi distribütör, bakımlarda sorun olmadığını belirtmiş.
Havalimanı Kapı 4 -5 arasındaki işleyen yürüyen bantları iptal etmişler. Havalimanı işletmesi, olay ardından bir özür yayınlaması ve tam tazminat ödeme ile ellerinden geleni yapacaklarını belirtmiş... Gel gelelim Bangkok'ta "bakım yapıldı" konusu herhangi bir mahallede bulabileceğiniz "ben tamirciyim" yazan bir dükkandan daha kötü. Havalimanının en son 3 milyon baht'lık yatırımla genel sistemleri düzenlemek yerine birkaç başka şeyi düzelttiği de ortaya çıktı şimdi, 100.000 ABD doları ediyor - o paraya anca cafe açar kinder süpriz kızlarla çalışırsınız Tayland'da.
Tayland :kahve:

Geri
Yukarı