Nafaka Kadının Hakkıdır!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gelip burada kadınlara kin kusuyor, sonra bana malum kelimeyi söylüyor. Bizim gibi 3. dünya ülkelerinde kadınlara pozitif ayrımcılık olmalı. Nafaka konusunda çok saçma kararlar var ülkede. Fakat bu olmaması gerektiği anlamına gelmiyor.

Ayıptır sorması 3. dünya ülkesi olmamızın sebebi ben miyim neden kadınların bana karşı fazla hakkı olacak?

Hukuk bilginiz yok. Eğer erkek haksız nafaka hükümlülüğü aldığını düşünüyorsa dava açma hakkına sahip. Eğer mahkeme uygun görürse karar düşürülüyor. Ayrıca erkek zora düşerse o da nafaka talep etme hakkına sahip.
Belki adamın dava açacak parası yok? Nereden biliyorsun?
Dostum sen neye sinir oldun bu kadar 😂 Her açtığın konu neredeyse kadın vs erkek.
Haklı. Nafaka yüzünden hayatı kararanlar var, bunu küçümsemeyin!
İsminizi gördükten sonra bütün fikrim değişti. Affedin bizi "BabaPro Bey".
İsme göre yargılıyorsak sen bir bebeksin, şuan beşikten yazıyorsun.
Babapro nickini gördükten sonra ciddiye almadım açıkcası. Not: Kusura bakmayın tam okumamışım eğer ortada bir çocuk yok ise erkek nafaka ödemesin k4dınlar güjlü yani hani.
İsme göre yargıladığınıza göre max 9 yaşındasınız, bunu anladım.

Ayıptır sorması 3. dünya ülkesi olmamızın sebebi ben miyim neden kadınların bana karşı fazla hakkı olacak?
Sana dokunmayacak ucu, merak etme. Kadınlara yaşama hakkı bile verilmiyor. 8 günde 11 kadın öldürüldü erkekler tarafından. Pozitif ayrımcılık dediğim mesela bir kadın tacize uğradıysa ve bu kanıtlandıysa ağır cezalar verilmeli. Erkeklere oranla daha ağır. Bunun gibi şeyler olmalı. Yani çok daha caydırıcı olmalı. 3. dünya ülkesi olmamız hepimizin suçu. İsviçre, Hollanda, Finlandiya, Norveç gibi yerlerde mutlak eşitlik olmalı mesela, zaten var.
Belki adamın dava açacak parası yok? Nereden biliyorsun?
Eğer haklıysa devletin verdiği avukatla bile o davayı rahatça kazanacaktır.

F*ministler bunu görse ne derlerdi acaba :/
Ne diyecekler hocam, diyecekleri şey "ödeyeceksiniz tabii ki erkek değil misiniz" tarzında olurdu büyük ihtimal.

Kadın ve erkek eşitse ve femenistler bu doğrultuyu savunuyorlarsa nafaka tek taraflı olmamalı.

Sizin bu kadınlarla ne derdiniz var hala anlamış değilim.

Toplamda 7 konu açmışsınız, 3'ü kadınlarla ilgili.

Ha bu arada yanlış anlama, kimsenin nafaka almasını destekliyor falan değilim, aksine buna karşıyım.

Ya ben evlenmişim, boşanmışım, üstüne bir de kadına para mı vereceğim?
Ben çalışarak kazanıyorum o parayı ya, kadınsa sadece benden boşandığı için para alacak.

İstisnai durumlar olabilir tabii, ama her boşanmış kadının eski eşinden nafaka almasına da karşıyım.
Adam artık usanmış anlayacağın.
Hocam sizin kadınlarla derdiniz ne bende kadınlara pek sıcak davranmam ama sizinki yıllar süren düşmanlık gibi.
Yani, çokta haksız değil gibi.
Birkaç gün önce kadınlar daha önce emekli oluyor diye konu açan da sendin şimdi dediğine ters düşen bir konu açıyorsun :D. Yorum yok.
Dediğine ters düşmek? Orada daha erken emekli olsunlar mı diyordu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı