Kadının objeleştirilmesi

Bu iş ticaret gibi bir şeye dönüştü, parasını alarak kendisini objeleştiren büyük bir çoğunluk var.
Örneğin içeriğinde kadını küçük gösteren sözler olan şarkıların klibinde kadınların dans etmesi, sosyal medyada kendilerini sergileyip "böyle olamayan da ne bileyim" falan yazanlar vs
Edit: herkesin kendi kararı

Kadınların objeleştirilmesi erkeklerin köleleştirilmesi demektir.
Masturbasyon bağımlısı, çorabının tekini bulamıyacak kadar üşengeç ve yorgun..

Selamlar. Gerek sosyal medya gerek TV, medya her yerde kadının objeleştirilmesini görüyoruz. 1960'lı yıllarda kadınlar %44 oranında objeleştirilirken günümüzde bu rakam %83. Her üründe maalesef bu durum bulunmakta. Şarkı, TV, medya, sosyal medya vb. her platformda. Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında? Bu kadının objeleştirilmesi ve değersizleştirilmesinde ki en büyük unsurlardan birinin sosyal medyalar olduğunu düşünüyorum ben açıkçası.
Bu istatistiksel verinin kaynağını paylaşır mısınız?

Selamlar. Gerek sosyal medya gerek TV, medya her yerde kadının objeleştirilmesini görüyoruz. 1960'lı yıllarda kadınlar %44 oranında objeleştirilirken günümüzde bu rakam %83. Her üründe maalesef bu durum bulunmakta. Şarkı, TV, medya, sosyal medya vb. her platformda. Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında? Bu kadının objeleştirilmesi ve değersizleştirilmesinde ki en büyük unsurlardan birinin sosyal medyalar olduğunu düşünüyorum ben açıkçası.
Nasıl istatistik alındı acaba.

1960:
+Pardon, siz masa mısınız?
-Yoo insanım.
+Yaz, obje değil.

2023:
+Siz nesiniz?
-Ben kendimi su ısıtıcısı olarak görüyorum.
+Yaz, obje.

Müslüman bir ülke olmanın faydalarıdır ki bu ülkede objeleştirmelere çok rastlamadım ama yurt dışında çok var.
Uzak doğudaki müslümanlar ve tecavüz oyunları gelir aklıma.

Nasıl istatistik alındı acaba.

1960:
+Pardon, siz masa mısınız?
-Yoo insanım.
+Yaz, obje değil.

2023:
+Siz nesiniz?
-Ben kendimi su ısıtıcısı olarak görüyorum.
+Yaz, obje.

Uzak Doğu'daki Müslüman'lar ve tecavüz oyunları gelir aklıma.

İşte aradığım argüman(!)
Şaka bir yana çoğu insan bundan memnun mesela bir dergi kapağında ya da bir şarkıda bulunduğunda bundan para kazanıyor bu tür insanların objeleşmeyi çok taktıklarını sanmıyorum. Bence hemcinslerinizin kararlarını çok takmamalısınız kendi dertlerimiz bitmiş gibi bir de bunlarla uğraşmak akıl kârı iş değil.

Geri
Yukarı