MB511 Fan hızı ve RGB ayarlama

kerm1t

Centipat
Kasa çok sesli çalışıyor. Muhtemelen fanlar en üst hızda dönüyor ve bunu BIOS veya herhangi bir yerden kontrol edemiyorum. Değil karşısında oturmak bilgisayar çalışırken uyumak bile mümkün değil, aşırı rahatsız edici bir durum. Nasıl yapacağım hakkında hiçbir fikrim yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

RGB ayarlama için anakartında 12V 4pin RGB girişi var ise anakartının uygulaması üzerinden yapabilirsin. Eğer yoksa, Cooler Master kendi RGB kontrolcüsünu kasa içinde gönderiyor onu kullanabilirsin.

Fanlar Molex yoluyla direkt PSU'ya bağlı olduğu için full güçte çalışıyor, anakartının üzerindeki fan girişlerine takarsan ayarlamayı BIOS üzerinden yapabilirsin.

RGB kontrolcü var kasa içerisinde, çalışıyor ama kasanın kapağını açık bırakmam gerekiyor onu kullanmak için. Daha detaylı anlatır mısınız? Anakartım msi b450m a pro max tam olarak nereye takacağımı bulamadım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı