MB520 Aşırı yüksek sıcaklıklar

Onur Semi

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba Cooler Master MB520 kasa kullanıyorum. 3 adet önde 1 adet arkada fanı var. Boşta işlemci 45 derece anakart 50 derece, ekran kartı 60 derece. Bu değerler gerçekten boşta olan bir sistem için yüksek. Demin OCCT testi yaptığımda işlemci 90 dereceye çıktı ve testi iptal ettim. Sorun nerede olabilir?

Haklısınız. Sistemim Ryzen 5 2600 - RTX 2060 Gaming Z - B450M Bazooka V2 - Corsair 2x8 3000MHz - Cooler Master MB520 - Corsair vs650. sistemi bu yaz topladım ve bu zamana kadar termal macunu yenilemedim ki zaten sıkıntı sadece termal macunda olsa ekran kartı ve anakart bu kadar sıcak olmazdı diye düşünüyorum, doğru mudur? Soğutucu stok soğutucu bu arada.

Merhaba Cooler Master MB520 kasa kullanıyorum. 3 adet önde 1 adet arkada fanı var. Boşta işlemci 45 derece anakart 50 derece, ekran kartı 60 derece. Bu değerler gerçekten boşta olan bir sistem için yüksek. Demin OCCT testi yaptığımda işlemci 90 dereceye çıktı ve testi iptal ettim. Sorun nerede olabilir?
Termal macunu yenilemeni tavsiye ederim. Ayrıca stok fan kullanıyorsan daha iyi bir soğutmaya gecmeni de tavsiye ederim
Haklısınız. Sistemim Ryzen 5 2600 - RTX 2060 Gaming Z - B450M Bazooka V2 - Corsair 2x8 3000MHz - Cooler Master MB520 - Corsair vs650. sistemi bu yaz topladım ve bu zamana kadar termal macunu yenilemedim ki zaten sıkıntı sadece termal macunda olsa ekran kartı ve anakart bu kadar sıcak olmazdı diye düşünüyorum, doğru mudur? Soğutucu stok soğutucu bu arada.
Sistemin gayet güzel. Fakat o kadar sıcaklıklara ulaşması hiç normal değil. Bir uzmana gostermeni tavsiye ederim.

Termal macunu yenilemeni tavsiye ederim. Ayrıca stok fan kullanıyorsan daha iyi bir soğutmaya gecmeni de tavsiye ederim.

Sistemin gayet güzel. Fakat o kadar sıcaklıklara ulaşması hiç normal değil. Bir uzmana gostermeni tavsiye ederim.

Maddi durum elverirse neden almayayım bir soğutucu ancak :D ayrıca küçük bir şehirde yaşadığım i. İn bilgisayarcıların çoğunu biliyorum ve çoğu da dolandırıcıdan başka bir şey değil. O yüzden bir bilgisayarcıya gitmek en son çözüm benim için.

İşlemcinin testlerine baktığım zaman %100 yükte maksimum 80 derece sıcaklığa çıktığını gördüm 90 derece fazla. Sanırım senin kasanın hava akışında bir sorun var. Kasa üstünde kaç adet fan var ve yönleri doğru mu?

Test videosu böyle bir video buldum senin sıcaklık değerlerinde buna yakın olmalı. Afterburner ile oyun içinde kontrol ettin mi? Son olarak kasa halı üzerinde veya güç kaynağının hava almasını engelleyen bir şey olmadığından emin ol.

Anı kasayı kullanıyorum. Havalandırma olarak yeterlidir. Sanırım sıkıntı tahliyede. Üst tarafa 1 veya 2 adet fan takıp sıcak havayı dışarı tahliye etmen gerekecek.

Geri
Yukarı