Gigabyte vision RTX 3090 yüksek sıcaklıklar

Daha fazla  
Arkadaşlar 2. elden Gigabyte vision RTX 3090 Aldım. Bugün elime ulaştı ve testlerini yaparken içime sinmeyen bir konuyu sizinle paylaşmak istedim. Kartın fanları Neredeyse Max da çalışmasına rağmen ısılar beklediğim gibi değil hatta bana göre yüksek. FurMark testleri vb şeyleri görselde paylaşacağım. Kartı iade etmeli miyim sizce? Testler kasanın kapağı açık şekilde gerçekleştirilmiştir. Kapağı kapayınca 5-10 derece fark ediyor. 1. görselde otomatik fan Speed vardır. 2. görselde fan Speed %60'a sabittir.

Dosya Ekleri

• 11111.png
    11111.png
    2,8 MB · Görüntüleme: 49
  • 222222.png
    222222.png
    2,7 MB · Görüntüleme: 59
Son düzenleyen: Moderatör:
2 senelik ekran kartının Termal macunun kuruyacağını sanmıyorum ama belki mining'te kullanıldıysa ya da uzun süre yoğun kullanıldıysa kartın termal padleri ve macunu artık ömrünü doldurmuş olabilir. Eğer biraz bilginiz varsa içini söküp güzelce temizleyerek macunu yenileyebilirsiniz. Sıcaklığı gayet düşüreceğini düşünüyorum.

Arkadaşlar 2. elden Gigabyte vision RTX 3090 aldım. Bugün elime ulaştı ve testlerini yaparken içime sinmeyen bir konuyu sizinle paylaşmak istedim. Kartın fanları neredeyse Max da çalışmasına rağmen ısılar beklediğim gibi değil hatta bana göre yüksek. FurMark testleri vb şeyleri görselde paylaşacağım. Kartı iade etmeli miyim sizce? Testler kasanın kapağı açık şekilde gerçekleştirilmiştir. Kapağı kapayınca 5-10 derece fark ediyor. 1. görselde otomatik fan Speed vardır. 2. görselde fan Speed %60'a sabittir.

Hocam içinize sinmediyse iade edin hiç gerek yok sinmediyse illa bir şekilde pişman falan olursunuz gerek yok.

O model zaten soğutma olarak çok iyi değil. Sen vram testi yapsan GDDR6X'ler 110 derece çıkacak zaten. Sıfırdan macun sürüp termal ped yenile.

Ama şöyle bir şey var. Hiçbir oyun Furmark Xtreme-Burn'in kadar zorlamayacak sistemini.

Arkadaşlar 2. elden Gigabyte vision RTX 3090 aldım. Bugün elime ulaştı ve testlerini yaparken içime sinmeyen bir konuyu sizinle paylaşmak istedim. Kartın fanları neredeyse Max da çalışmasına rağmen ısılar beklediğim gibi değil hatta bana göre yüksek. FurMark testleri vb şeyleri görselde paylaşacağım. Kartı iade etmeli miyim sizce? Testler kasanın kapağı açık şekilde gerçekleştirilmiştir. Kapağı kapayınca 5-10 derece fark ediyor. 1. görselde otomatik fan Speed vardır. 2. görselde fan Speed %60'a sabittir.

Bu kartla çok yüksek ihtimal mining yapılmış. Değerler normal değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı