MBR mi GPT mi seçilmeli?

Aynı durumu ben de yaşamıştım. Takıntı yaptığım için 5 yıldır format atmadığım bilgisayarı UEFI'ye çevirmek için format atmıştım. Getirileri var mı var. Getirileri işinize yarar mı bilemem. Araştırıp bakabilirsiniz UEFI ve GPT'nin özelliklerine. Ben burada sayarsam bitiremem ve illa ki bir yeri unuturum.

Şunu da eklemeliyim ki disk düzeniniz çorba olmuş, kurtarma bölümleri yanlış disklerde oluşmuş. Windows kurulumu yaptığınızda sistemde sadece kurulum yapacağınız diskin bulunması gerekirdi.
Siz ve başlıkta yorum yazan herkese teşekkür ederim. Araştıracağım daha detaylı. Sadece şu disk olayında biraz detaylı anlatabilirseniz sorunumu ona göre internette araştıracağım.

Siz ve başlıkta yorum yazan herkese teşekkür ederim. Araştıracağım daha detaylı. Sadece şu disk olayında biraz detaylı anlatabilirseniz sorunumu ona göre internette araştıracağım.
MBR seçebilirsiniz. Detay derken anlayamadım. "MBR ve GPT arasındaki farklar." diye aratabilirsiniz. Bana da sorabilirsiniz anlatabilirim.

MBR seçebilirsiniz. Detay derken anlayamadım. "MBR ve GPT arasındaki farklar." diye aratabilirsiniz. Bana da sorabilirsiniz anlatabilirim.
MBR ve GPT konusunda baya araştırdım daha demin. Msı Tomahawk B450 MAX destekliyor. Fakat kurulurken bu şekilde seçmeden kurmuşlar. Şu an baya düzenim bunun içerisinde tekrar silip her şeyi yüklemek zor geliyor. Baktığım kadarıyla bilgisayarı hızlı açılıp kapanması ve uyku moduna hızlı geçiş gibi özellikler var. Benim sorum " Şunu da eklemeliyim ki disk düzeniniz çorba olmuş, kurtarma bölümleri yanlış disklerde oluşmuş." üzerine. Tam olarak neyi yanlış yapmışım. Düzeltilme şansı var mı?

Benim sorum "Şunu da eklemeliyim ki disk düzeniniz çorba olmuş, kurtarma bölümleri yanlış disklerde oluşmuş." üzerine. Tam olarak neyi yanlış yapmışım. Düzeltilme şansı var mı?
Ortada yanlış bir şey yok.(Kurtarma bölümünün bulunduğu disk çıkarılmadığı sürece ki bu da büyük bir sorun teşkil etmez sanırım.)

Sadece eğer benim gibi takıntılıysanız kurtarma bölümü ve -eğer varsa- EFI bölümünün "C:" bölümü ile aynı diskte olmasını istersiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı