MBR olan disk GPT olarak seçildikten sonra sistem siyah ekran veriyor

marjinal7382

Yoctopat
Daha fazla  
HDD MBR'ydi GPT yaptım kendini resetledi bilgisayar ve açılmadı. Fotoğraftaki gibi ekran yanıp yanıp sönüyor. Formatta da aynı hatayı alıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki gibi.

Dosya Ekleri

• 935DF091-33A3-4C2E-969D-E9ED2DDD97A4.jpeg
    935DF091-33A3-4C2E-969D-E9ED2DDD97A4.jpeg
    185,1 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleyen: Moderatör:
HDD MBR'ydi GPT yaptım kendini resetledi bilgisayar ve açılmadı. Fotoğraftaki gibi ekran yanıp yanıp sönüyor. Formatta da aynı hatayı alıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu videodaki gibi.

Bir diski MBR üzerinden GPT veya GPT üzerinden MBR yapmak istediğinizde, o disk biçimlendirilir. Sistemin kurulu olduğu disk hangisiyse, onu seçtiğiniz disk biçimiyle düzenlenmiş olur.
Ayrıca şuna bakmadan format atmayı yapmanız gereken arama kısmına msinfo32 yazın gelen ekranda BIOS sürümünü bulun karşısında UEFI yazıyorsa diski GPT'ye çevirin eğer ki eski yazıyorsa diski MBR yapın.

Emin değilim ama şayet mevcut işletim sistemin UEFI değil de Legacy şeklinde yüklüyse ve sen de GPT'ye dönüştürdüysen bu sorunu almış olabilirsin.

Çünkü Legacy şekilde işletim sistemi yüklenirken diskin MBR olması, UEFI olarak yüklenirken diskin GPT olması lazım.

Bu videodaki gibi.

Hocam bilgisayar hiç mi açılmıyor yoksa marka logosu geliyor mu?

Geliyor BIOS giriliyor farklı bir HDD taktım onda sistem kurulu değil ama ekran yanıp sönmüyor format USB takıp onunla başlatınca ekran gine yanıp sönüyor.

Hocam Windows kurulu bir diske MBR'den GPT'ye dönüştürmek çok tehlikelidir malum tüm veriler siliniyor biçimlendiriyor. Tüm verileriniz silinmiş durumda acaba en az 8 GB flashınız var mı?

Geri
Yukarı