MEB LGS sorularında zorluğu aşırıya kaçırıyor

Sorular zor, eski TEOG'daki sorular LGS'ye göre yavru, çok kolay. Gerçi ben 2 yıl önce girdim LGS'ye, yine bir şeyler değişmemiş, aksine zorlaştırmışlar.

Ne diyelim, umarım başarılı olursun. Sanmıyorum ama çözemediğin soruları geç gitsin, boşuna vakit kaybı. Matematiğe boş bakarsan zamanın akıp gidiyor. Vaktin kalırsa yeniden dönüp değerlendirirsin aynı soruları.

Bu sistem Teog'a göre bence daha iyi en azından çalışan ile çalışmayan arasındaki farkı keskin bir şekilde tabii bir kişinin lise hayatı tek bir sınav ile belirlenmesi doğru değil ama sanırım tek sınavda yapılabilecek en doğru şey şu anda bu gibi.
Deliler gibi çalışıp sırf ufacık bir heyecan yüzünden güzel liseleri kaçıran insanlar da var. Aynı zamanda LGS biraz para sınavı gibi geliyor bana. -Her ne kadar çok zor olmasa da- Dershaneye giden, özel hocası olanların rahat yaptığı bir sınav. Ben okul 9.suyum. Benden ilerde olan kişiler ise hep özel ders vs. alıyor. Bence LGS, heyecanını kontrol etme ve mantık yürütme üzerine kurulu bir sınav. Dershane bile çok gereksiz bence.

Ya kimse mi kazanamıyor bu sınavı anlamıyorum ki? Kimse iyi puan almadı mı bu sınavdan 😀 Çalışan "onca kişi" iyi puan alır, çalışmayan "onca kişi" kötü puan alır. Bu kadar basit.
Sizin çevre süper zeka mı anlamadım :D bizim okul olsun akraba olsun arkadaşlar olsun hiç mi çalışan çıkmaz? 400+ alan 2 kişiydi sadece.

Sizin çevre süper zeka mı anlamadım :D bizim okul olsun akraba olsun arkadaşlar olsun hiç mi çalışan çıkmaz? 400+ alan 2 kişiydi sadece.

Benim çevre süper zekâ da senin çevreyi anlayabilmiş değilim. Aç bak bakalım Türkiye genelinde kaç bin kişi 400 puan üstü almış. Sınava sadece sizin mahalle giriyor sanıyorsun sanırım.

Benim çevre süper zekâ da senin çevreyi anlayabilmiş değilim. Aç bak bakalım Türkiye genelinde kaç bin kişi 400 puan üstü almış. Sınava sadece sizin mahalle giriyor sanıyorsun sanırım.
Bilmem kaç kişi 400+ almışsa bir o kadarda az alanlar vardır. Bunların hiç biri mi çalışmadı? Yoksa bunlar aptal mıydı?

Geri
Yukarı