MEB onayladı! Yeni ders 'adabımuaşeret'

Lan kelimesi MEB'eydi hocam sizlere değil yanlış anlamayın kaldırdım zaten fazla kaptırmışım kendimi uyardığınız için sağ olun. :D

Haftalık 40 saat ders var. 42 mi olacak hangi ders çıkacak? Ne zaman uygulanmaya başlayacak? Duyan olursa yazabilir mi?
Ayrıca bunu da müfredata almışlardı biz görmüyoruz.

Ben bu kararları hızla su alıp batan gemiden kovayla su atmaya benzetiyorum, fikir güzel de işe yarar mı işte. Ders saatlerini de etkiliyor hem.

Yorucu geçen günün ardından son dersimiz adabı bilmem ne olsa herhalde çok da iplemezdim dersi.

Ben 9. sınıfım ve zorunlu seçmeli ders altında Adab-ı Muaşeret zaten görüyoruz. Açıkçası dersin amacı bence güzel ama sınavı olması saçma. Ve öğrenciler ne kadar bunu öğrenir o da ayrı bir konu.

Öğrenci öğrenmez diye, öğretmesinler mi?

İsmi çok saçma geldi. Görgü ve nezaket kuralları diye direk deselerdi daha iyi olurdu. Adabımuaşeret ne?

Osmanlıca'dan geliyor.

Bence MEB son zamanlarda çok iyi kararlar alıyor. Siz ne düşünüyorsunuz?
Kaynak:MEB onayladı: Ortaokullara 'görgü kuralları ve nezaket', liselere 'adabımuaşeret' dersi geliyor.

Bizde seçmeli ders olarak var. Gerçi öğretmen pek girmiyor derslere idari görevli olduğu için.

Bence gereksiz değil, terbiye öğrenir geleceğin velileri.

Teknoloji ve tasarım harbi gereksizdi. Ama adab-ı muşaretin gerekli olduğunu düşünüyorum.

Geri
Yukarı