MEB sözlü saçmalığı

İnşallah sınavdan da hakkında 93 almışsındır. Ben ona da inanmıyorum.

Siz öğretmenleri çok küçümsüyorsunuz. Onlar sizi terbiye etmek için de var, unutmayın. Aklınıza başınıza getirecek davranışlarda bulunmaya hakları var. Yaptırım öğretmenin inisiyatifidir.

Bu şekilde şımarık tavırlarla bir yere gelemezsiniz. Umarım aklınızı başınıza toplarsınız.

Sınavdan kendin çalışıp 93 aldıysan da bunu hocana açıklayacaksın, o zaman notunu düzeltir ama ben zannetmiyorum. Kitaptan kopya çekerek 93 almışsın, sonra hakkını savunmaya kalkıyorsun, komik.

Ben kimseyi küçümsemedim nereden çıkardınız anlamadım. Ben çalışarak aldım o yüzden günahımı alıyorsunuz. MEB'in avukatı mısın?
Bir de derslere katılmak zorunlu diyen arkadaşlara sesleniyorum yönetmelikte böyle bir şey var mı bakın isterseniz. İyi forumlar.

Bir de derslere katılmak zorunlu diyen arkadaşlara sesleniyorum yönetmelikte böyle bir şey var mı bakın isterseniz.

Resmi olarak zorunluluk yok fakat hocan seni derse girmene göre değerlendirebilir bir engel yok buna, ayrıca zaten Online eğitimde çoğu okulda sözlü notları derse katılıma göre veriliyor.

Bir de derslere katılmak zorunlu diyen arkadaşlara sesleniyorum yönetmelikte böyle bir şey var mı bakın isterseniz.
Öğretmenin ne diyorsa o. Bu kadar basit. Bunda sorgulanacak bir şey yok. Küçümsüyorsun derken bunu kastediyorum.

Kendini yanlış konuda haklı görüyorsun. Bu konuda haksızsın, hangi mecraya başvurursan başvur. Sonuç alamayacaksın.

Zorun değil, ama sözlü hocanın insiyatifinde kimisi ödev veriri hocana atarsın ( whatsapp, EBA vb...) sözlünü girer. Bazıları insiyatif alır sıkıcı canlı ders üzerindn sözlü verir. İnsiyatif alır basit bir sınav hazırlar EBA üzerinden yollar doğruyda doğru yanlışsa yanlış der girer notunu.

Ama internetin var gir bir zahmet bilişim öğrencisisinin kod yazmak işine yoğunlaşmak istiyorsundur hak veririm ama, gir sesi kapat gene ortalıkta gözük piyasaya burdayım de.

Zaten canlı dersler sıkıcı girenlerin yarısı nerdeyse önde ders arkada oyun gidiyor.

Sen her şeye boyun eğiyorsan o senin problemin.
Ben senin zamanlarını çoktan geçtim ve hocamla hiç böyle sorunlar yaşamadım çünkü doğruyu yanlışı ayırt edebiliyordum. Zamanla öğreneceksin.

Derse girmediğimde düşük not aldığım da oldu, disiplin karşısına çıktığım da oldu. Hiçbirine itiraz etmedim çünkü suçum vardı. Suçum olduğunda da bir açık arayarak kendimi aklamaya çalışmadım.

Son düzenleme:
Ben derslere girsem de girmesem de 93 aldığım sınavdan sözlüyü en az 93 verecek, vermek zorunda. Aksi taktirde hakkım yeniyor.

Tekrardan söylüyorum canlı dersler zorunlu değil böyle bir yasa yok. Derslere katılanlarla katılmayanlar tabii ki eşit olmayacak olmasında bana hakkımı versinler yeter anlatmak istediğim bu.
Ne alaka? Hangi maddede sınav notunun aynısı sözlü olarak verilmek zorunda? Diyelim ki ben kopyalarla ya da derse katılmadan zor ama kendi çalışma gayretimle sınavlardan 100 aldım ama ders içi etkinliğim, derse katılımım sıfır. Hoca bana neden kendi inisiyatifinde olan sözlü notu için 100 versin ki? Kopya ile aldığımı biliyor, tahmin ediyor. Sözlü notu dediğimiz şey eski adı. Asıl notun adı ders katılım etkinlikleridir. Sen derse katılmadığın halde nasıl bu nota 93 verebilir aklına mantığına sığıyor mu? Hak yendiği bir durum yok. Senin sınav notun 93 olduğu halde sınav notuna 50 girseydi o zaman hakkın yenmiş olurdu. Çok zeki olduğunu sanan aptal kurnazlardansın. Hem derse katılma hem yüksek not bekle hadi ulan oradan.
Bir de bilişim okuyormuş. Tam senin alanın zaten PC, telefon derse bakmasan bile gir açık kalsın ne olacak, sırtında yük mü taşıyacaksın? Zaten sabahtan akşama kadar PC'n açıktır. Yazılım mühendisliği öğrencisiyim. Ben pandemi sürecinde hem kendimi daha iyi geliştirdim hem de bütün derslere aksatmaksızın katıldım. Sen hocanın inisiyatifinde olan bir not için ve derse katılmadığın halde ders için etkinliklerin, katılımının etkilediği bir not için hakkım yeniyor diyemezsin güzel kardeşim. İyi forumlar.

Arkadaşlar bırakın konu sahibiyle uğraşmayı. Arkadaş liseli olduğu için daha neyin doğru olduğunu ayırt edemiyor sanırım.

Soru sordu/konu açtı gerekli ve yeterli açıklamayı yaptık fakat yine burnunun dikine gidecek. O zaman bize sorma kardeşim!
Elinden gelen her şeyi yap kardeşim fakat istediğin sonuca ulaşamayınca “doğru söylemişler” diyeceksin.
Büyüklerinle konuşurken de üslubuna dikkat et yoksa bir tabir vardır “sen askerde çok dayak yersin” diye buna şahit olursun.
İyi forumlar dilerim.

Geri
Yukarı