MEB sözlü saçmalığı

Tekrar tekrar söylüyorum ben yüksek not istemiyorum, hakkımı istiyorum. Bu ülkede hak aramak da suç olmuş. İmkanı olan kaçsın durum hiç iyiye gitmiyor. Verilen sözlüleri şikayet edeceğim zaten.
Hakkı olmayan hakkını arayanı da ilk defa görüyorum. Bir de kendini öyle bir inandırmışsın ki... Durumun maalesef çok vahim. Umarım yaş aldıkça biraz olsun olgunlaşıp düzelmeye başlarsın.

Hakkını aramalısın sınavdan 93 alan öğrenciye sırf canlı derse katılmadı diye 50 sözlü notu girmek saçmalıktır.
Hocam hem katılıyorum hem de katılmıyorum. Şöyle düşünün. Okula hiç gitmediniz sınav günü hariç ama sınav günü gidip 93 aldınız. Karneniz iyi mi gelir kötü mü? Sınıfta kalırsınız devamsızlıktan hatta. Bunun da farkı yok.

Benim içim rahat. Ahiret gününde her şey belli olacak. Şikayeti kazansam da kazanamasam da Allah'a havale ediyorum.
İnşallah sınavdan da hakkınla 93 almışsındır. Ben ona da inanmıyorum.

Son düzenleme:
Benim içim rahat. Ahiret gününde her şey belli olacak. Şikayeti kazansam da kazanamasam da Allah'a havale ediyorum.
Ahiret gününü hesap ediyorsun, derse giren adamın hakkını nasıl ödeyeceksin? Dağ başında soğukta derse girmeye çalışan garibanın hakkını nasıl ödeyeceksin?

Ders anlatmak için çatıya çıkıp düşen öğretmenin hakkını nasıl ödeyeceksin?

Hocalar sana 50 vermiş mutlu olmalısın bence insaflı davranmışlar derslere girmemene rağmen okul olsa sanki gitmeyecektin. Ben 12. sınıfım girmeyen sınıf arkadaşlarıma var matematikten bile acımadan hoca 0'ı yapıştırdı. Derse girenlere 100 verdi sınavdan 10 alsa bile çok zor bir şey değil girmek istemiyorsan aç aşağıda açık kalsın yapabileceğin en iyisi o olur.

Canlı derslere girmenin herhangi bir yasal zorunluluğu yoktur. Dolayısıyla yaptırımının da olmaması lazım.
Siz öğretmenleri çok küçümsüyorsunuz. Onlar sizi terbiye etmek için de var, unutmayın. Aklınıza başınıza getirecek davranışlarda bulunmaya hakları var. Yaptırım öğretmenin inisiyatifidir.

Bu şekilde şımarık tavırlarla bir yere gelemezsiniz. Umarım aklınızı başınıza toplarsınız.

Sınavdan kendin çalışıp 93 aldıysan da bunu hocana açıklayacaksın, o zaman notunu düzeltir ama ben zannetmiyorum. Kitaptan kopya çekerek 93 almışsın, sonra hakkını savunmaya kalkıyorsun, komik.

Geri
Yukarı