MediaMarkt 7 bin TL nakit sınırı nedir?

Shinya Kogami

Hectopat
Merhaba,
Bugün 15bin TL civarı bir alışveriş yapacaktım. Mağazaya gittim nakit ödemek istedim. En fazla 7bin TL nakit ödememe izin veriliyor. Gerisini kartla ödemem gerektiği söyleniyor. Bu durumu ilk defa duyuyorum. Bu olay nedir tam olarak?

Mantık kurmak gerekirse sanırım bir soygun halinde 15.000 liranın gitmesi yerine 7.000 liranın gitmesini tercih ediyorlar ama bilmiyorum belki de alakası yoktur
Edit: Değilmiş

Son düzenleme:
Vergi kayıplarının önlenmesi için yapılan bir işlem. Maliye bakanlığı tarafından 7.000TL olarak belirlenen bir sınır. Bunun üzerinde yapılacak işlemlerde özellikle banka kartları talep ediliyor, bu sayedede paranın izi daha kolay takip ediliyor.

Vergi kayıplarının önlenmesi için yapılan bir işlem. Maliye bakanlığı tarafından 7.000TL olarak belirlenen bir sınır. Bunun üzerinde yapılacak işlemlerde özellikle banka kartları talep ediliyor, bu sayedede paranın izi daha kolay takip ediliyor.

Peki hocam bu yasak sadece Türklere mi?
Normalde banka kartıyla alışveriş yaparım haberim yoktu. Bir de daha 1 hafta olmadı halam 15k üzeri alışveriş yaptı nakit. Kendisinin EU pasaportu var.

Peki hocam bu yasak sadece Türklere mi?
Normalde banka kartıyla alışveriş yaparım haberim yoktu. Bir de daha 1 hafta olmadı halam 15k üzeri alışveriş yaptı nakit. Kendisinin EU pasaportu var.
Bununla ilgili tam detayı bilmiyorum açıkçası. Sadece böyle bir yasa olduğunu biliyorum. Ama bağlayıcılık kişiden kişiye değişmez diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı