Hepsiburada kullanılmış ürün gönderdi

197823

Kilopat
Uzun zamandır indirim beklediğim ve almak istediğim bir monitörü Hepsiburada'da indirime girdi ( satıcı da Hepsiburada ). Ürün geldikten sonra kutu açılışını yaptım, ürünün daha önce kullanıldığına dair şüphelerim oluştu fakat yine de kutu açtım. Daha sonra bu modelin kutu açılışı videolarına baktığım zaman bana gelen model de güvenlik şeridi yerine normal bir koli bandı yapıştırıldığını gördüm ki bütün izlediğim modellerde MSI siyah bir güvenlik şeridi olduğunu gördüm. Daha sonra kargo bilgilerinin yapıştırıldığı kısmın soyulduğunu ( önce ki satıcının kargo bilgilerinin tekrar soyulduğu için olduğunu düşünüyorum ) gördüm, kutuyu açtıktan sonra vida ve kitapçık poşetlerinin yırtık yani açılmış olduğunu ve en önemli bulgum ise pivot parçasının başka bir modele ait olduğunu fark ettim. Bütün bu süreci kayıt altına aldım, iade talebimi oluşturdum pazartesi günü iade koduyla ürünü geri göndereceğim. Fakat maalesef satıcısı Hepsiburada herhangi bir sıkıntısı olmaz dediğim firma bana kullanılmış 2. el ürün gönderdi ve ben bu monitörün ödemesini 6 ay taksitle yaptım.

İade mi onaylasalar bile taksitle aldığım için ve iadesi de taksitle olacağı için, kart limitimin el vermemesinden dolayı ( aynı ürün Amazon da şu an indirime girdi ) daha yüksek bir fiyata satın alacağım. Son olarak arkadaşlar işin özeti Hepsiburada kendi satıcısı olduğu üründe bana kullanılmış ürün göndererek mağdur etti, iade mi onaylamazlarsa hakkımı her kuruluşta arayacağım iyi forumlar.

Dosya Ekleri

• 34d205d5-0753-4407-8def-2571f8f1143b.jpg
    34d205d5-0753-4407-8def-2571f8f1143b.jpg
    77,7 KB · Görüntüleme: 147
  • 162fe948-7a2e-48c3-97fb-eeafef53341e.jpg
    162fe948-7a2e-48c3-97fb-eeafef53341e.jpg
    78 KB · Görüntüleme: 142
  • 2345ea6c-dd87-4899-b365-6c25957afcf1.jpg
    2345ea6c-dd87-4899-b365-6c25957afcf1.jpg
    135,1 KB · Görüntüleme: 143
  • ef61a12c-c82c-4bad-ae31-988d1d5e81ce.jpg
    ef61a12c-c82c-4bad-ae31-988d1d5e81ce.jpg
    93,3 KB · Görüntüleme: 140
Son düzenleyen: Moderatör:
Hepsiburada genelde sağlam indirim yaptığı ürünlerde iade ürünleri gönderiyor zaten.
Kulaklık ve hijyen ürünleri harici iade alıyor bildiğim kadarıyla. Ancak bu monitörün etiketleri bayağı bayağı yırtılmış, bunu başkasından bu şekilde iade almaları sonraki müşteriler için sıkıntı tabii. Monitörde herhangi bir ölü piksel, ışık sızması, fiziksel hasar yoksa kullanın aksi taktirde iade edin derim. (ki pivot parçası başka modelin demişsiniz, mutlaka iade edin).

Hepsiburada hep aynısını yapıyor iade edilen ürünleri kendi satıyor eğer satıcı Hepsiburada ise 2 kere düşünün derim.

Arkadaşlar ürünü açarken videoya almadım ama ürünün kullanılmış olduğunu anlayınca her şeyi kayıt altına aldım. Ürünü video kaydı ile açmadım fakat model numarasından internette kutu açılış videolarına baktığımız da güvenlik şeridinin koli bandı yerine MSI markalı siyah bir güvenlik şeridi olduğunu ve en önemli kanıtın ise ürünün içinde ki pivot parçasının başka bir monitöre ait olduğudur. Eğer ki ürünü kabul etmezler ise de THH dahil yasal olarak her yerde hakkımı sonuna kadar arayacağım.

Arkadaşlar ürünü açarken videoya almadım ama ürünün kullanılmış olduğunu anlayınca her şeyi kayıt altına aldım. Ürünü video kaydı ile açmadım fakat model numarasından internette kutu açılış videolarına baktığımız da güvenlik şeridinin koli bandı yerine MSI markalı siyah bir güvenlik şeridi olduğunu ve en önemli kanıtın ise ürünün içinde ki pivot parçasının başka bir monitöre ait olduğudur. Eğer ki ürünü kabul etmezler ise de THH dahil yasal olarak her yerde hakkımı sonuna kadar arayacağım.

14 gün iade hakkın yok mu zaten? Onu kullanarak iade et.

Geri
Yukarı