MediaMarkt Leviathan V2 için açıldı diye iade/değişim yapmıyor

Wonyoungie

Kilopat
Daha fazla  
Mağazadan Razer Leviathan V2 ses sistemi satın aldım eve gelip denedim ancak bir türlü uygun gelemedi. 2-3 saat sonra hemen güzelce nasıl geldiyse o şekilde paketleyip kaldırdım ve bugün MediaMarkt mağazasına götürdüm. (Cuma günü aldım.)
Bana açılmış ürünün iade/degişim yapılamayacağını söylediler. İnternet sitelerinden "iade koşulları" kısmından gösterdiğim halde ciddiye alınmadım.
Oysaki daha pahalı bir başka ürünü aradaki farkı ödeyerek degişim yapmak istedim.
Yaptığım aşamalar şunlar:
  • Şikayetvar'a şikayetimi yazdım.
  • Tüketici haklarına (TUBİS) başvurup şikayetimi ilettim.
  • MediaMarkt müşteri hizmetlerine e-posta ile ulaştım.
Umarım en kısa sürede paramı iade ederler. Para iadesine karar verdim. 2 gün geçtiği halde, her türlü sapasağlam bir ürünü sırf "açıldı" diye almamazlık yapamazlar.
Dilerim siz de bu hatayı yapmazsınız. Bir ürün alacaksanız mutlaka emin olmadan almayın. Yoksa başınız böyle yanar. Alacaksanız mutlaka "Online" üzerinden alın. Her türlü geri alıyorlar. Özellikle bu konuda Amazon çok iyi.

1684090394150.png

Son düzenleme:
Mağazadan bilerek ve görerek alınan ürünlerde koşulsuz şartsız iade hakkınız bulunmamakta. Uygun gelmemesinden kastınız sanırım kafanıza uygun gelmemesi. Bu sebep keyfi iadeye girmektedir. Ürünün kutusunu hiç açmamış ve kullanmamış olsaydınız iade veya değişim yapabilirdiniz ancak ürünü açıp kullanmışsınız da. Dolayısıyla firmanın tutumu doğru gözüküyor. Kafanıza uymaması dışında başkaca sebebiniz yoksa THH başvurunuz da aleyhinize sonuçlanırsa şaşırmayın.​

Mağazadan bilerek ve görerek alınan ürünlerde koşulsuz şartsız iade hakkınız bulunmamakta. Uygun gelmemesinden kastınız sanırım kafanıza uygun gelmemesi. Bu sebep keyfi iadeye girmektedir. Ürünün kutusunu hiç açmamış ve kullanmamış olsaydınız iade veya değişim yapabilirdiniz ancak ürünü açıp kullanmışsınız da. Dolayısıyla firmanın tutumu doğru gözüküyor. Kafanıza uymaması dışında başkaca sebebiniz yoksa THH başvurunuz da aleyhinize sonuçlanırsa şaşırmayın.​
Keyfi iade değil. Sebebini mağazada açıkladım eğer uygun gelmezse iade edebilirsiniz dendi. Özel bir durumum olduğu için burada açıklamak istemiyorum.

Keyfi iade değil. Sebebini mağazada açıkladım eğer uygun gelmezse iade edebilirsiniz dendi. Özel bir durumum olduğu için burada açıklamak istemiyorum.​
Anladım. Özel durumunuzu bilmediğim için bir kusurum olduysa bu hususta affınıza sığınıyorum. Yukarıda yazdıklarım genel çerçeveler için geçerlidir. Özel durumlarda spesifik olaya göre tekrar değerlendirmek hakkaniyet açısından daha doğru olacaktır. Umarım süreciniz olumlu sonuçlanır.​

anladım. Özel durumunuzu bilmediğim için bir kusurum olduysa bu hususta affınıza sığınıyorum. Yukarıda yazdıklarım genel çerçeveler için geçerlidir. Özel durumlarda spesifik olaya göre tekrar değerlendirmek hakkaniyet açısından daha doğru olacaktır. Umarım süreciniz olumlu sonuçlanır.​

Sıkıntı yok, ben sadece MediaMarkt mağazalarından bir şey alınmasını önermiyorum. Bu durum diğer mağazalarda yaşanmadı. Ayrıca bana özellikle "evet uygun olmazsa mağazaya gelip iade edebilirsiniz ancak 14 gün süreniz var" dendi. Yanlış yönlendirip böyle duruma soktular.
Ayrıca web sitelerinde yazıyor. "ambalajı açılmış ürünler para iadesine uygun değildir ancak aynı fiyatta ya da daha pahalı bir ürün ile aradaki fark ödenerek degişim yapılabilir." yazıyor. Buna rağmen değişimi kabul etmiyorlar.

image.png

En son gelen cevaba bak şaka gibi. Yav arkadaş böyle bir şey var o zaman neden mağaza bunu bana belirtmedi? Defalarca dedim böyle hakkım var. "ama biz böyle bir şey yapmıyoruz" cevabı aldım. Çocuk kandırıyor sanıyorlar herhalde. Hakem heyeti tarafından işlemlerimi yaptım. 3-4 ay içerisinde sorununuz çözülür dedi. İsterseniz mağdur olduysanız dava bile açabilirsiniz dediler. Açacağım kardeşim. Kentpark AVM'de MediaMarkt resmen mafya gibi yönetiliyor. İnsanları dolandırmaya çalışıyorlar. Almayın aldırmayın!

Yeni konular

Geri
Yukarı