MediaMarkt'tan satın alınan Earbuds çakma olabilir mi?

xakiran

Hectopat
Yakın zamanda bir kablosuz kulaklık arayışı içerisindeydim ve Trendyol üzerinden satın almaya karar verdim. Kulaklığı satın almadan önce çakmaları olduğunu biliyordum fakat satıcıyı ciddi bir fiyat farkı ödeyerek MediaMarkt olarak seçtim. Kulaklık dün elime ulaştı ve bugün Bafir'in çakma ürün ile orijinal ürünü incelediği videoyu yeniden izlediğimde dikkatimi çeken farklar oldu. Videonun ilgili dakikasında (2:40) kutunun içerisinden çıkan kulaklık contası poşetinin üzerinde ''7 Other'' yazıyor ise orijinal, ''07 CPE'' yazıyor ise çakma olduğunu söylüyor. Benim satın almış olduğum ürünün kulaklık contasının üzerindeki poşette de ''7 CPE'' yazıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca videonun 5:46'cı dakikasında ''kulaklığın üzerindeki conta çıkartıldığında orijinal olanda seri numarası, çakma olanda hiçbir şey yazmıyor'' denilmiş ve benim kulaklıkta da yine hiçbir şey yazmıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çakma olanları 149 TL'ye satılıyorken ben 299 TL'ye orijinal diye satın almış oldum. Şayet gerçekten çakma ise de kullandığım için iade edemeyeceğim sadece bunun mümkün olup olmadığını merak ediyorum. Kutunun üzerindeki güvenlik sayılarının bazıları kazım sırasında şans eseri yok olduğu için Xiaomi'nin sitesi üzerinden doğrulama yapamıyorum.

MediaMarkt da sahte satmaz herhalde, bilemedim hocam. 🤨

Peki bu farklılıkların nedeni ne olabilir?
Bu konuyu bizzat MediaMarkt ile konuşabilirsiniz. Garanti sağlayıcısı/TR tedarikçisine de bu sayede ulaşabilirsiniz. Direkt olarak Youtube üzerinden sunulan içeriklere bağlı kalmayıp karşı tarafı da dinlemeyi uygun görüyorum.

Kutunun üzerindeki güvenlik sayılarının bazıları kazım sırasında şans eseri yok olduğu için Xiaomi'nin sitesi üzerinden doğrulama yapamıyorum.
Orijinalliği kesin olarak anlayabileceğiniz yer burasıydı ama orada da sorun oluşmuş.

Ürünün fotoğraflarını atarsanız kendimde olan ürünle karşılaştırabilirim. Kendimde ürünün orijinali var ve videodakileri izlemedim ama sürüm farkı olabileceğinden elinizdeki üründe farklıklar olabilir.

Ürünün sahtesi de arkadaşımda vardı ve incelemiştim. Dışardan anlaşılabiliyor. Ürünün kutusunun, şarj kutusunun ve kulaklıkların fotoğraflarını atarsanız bir bakarım.

Orijinalliği kesin olarak anlayabileceğiniz yer burasıydı ama orada da sorun oluşmuş.

Ürünün fotoğraflarını atarsanız kendimde olan ürünle karşılaştırabilirim. Kendimde ürünün orijinali var ve videodakileri izlemedim ama sürüm farkı olabileceğinden elinizdeki üründe farklıklar olabilir.

Ürünün sahtesi de arkadaşımda vardı ve incelemiştim. Dışardan anlaşılabiliyor. Ürünün kutusunun, şarj kutusunun ve kulaklıkların fotoğraflarını atarsanız bir bakarım.
Kulaklığın contası çıkartıldığında seri numarası veya herhangi bir yazı yazıyor mu sizde?

Kulaklığın contası çıkartıldığında seri numarası veya herhangi bir yazı yazıyor mu sizde?
Hayır, yazmıyor. O özellik tüm ülkelere giden kulaklıklarda olmaz. Bahsettiğin kısım kulaklığın silikon uçlarını çıkarttığında kalan dairesel alanı dediğini varsayıyorum.

Videoda yazan karşılaştırmalar yerine o "Mi verify" işlemini yapmanız lazım ama yapamıyorsunuz. Videodaki ürünle elinizdeki farklı sürüm, farklı ülkenin malı olabilir. Bir ürün her ülkeye aynı şekilde üretilmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı