MediaTek Wi-Fi kartı çalışmıyor

OmerBerk

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
RTX 3050Ti
İşlemci
Ryzen 4800H
Dün Bluetooth'um çalışmadığı için driver güncelledim ve çalıştırdım, gün içinde kullandım. Bilgisayarımı kapattım sabah açınca Wi-Fi kartımın çalışmadığını fark ettim. İnternetten yeni driver yükledim olmadı, aygıt yöneticisinden driver kaldırıp tekrar yükledim olmadı. Bluetooth düzgün çalışıyor ancak Wi-Fi kartım çalışmıyor.

Wi-Fi kartım: MediaTek Wi-Fi 6 MT7921 Wireless LAN Card.
Bilgisayarım: ASUS ROG STRIX G513IE-HN046

Arkadaşlar aynı sorunu yaşadım bir sürü şey denedim BIOS falan her şeyi denedim en son Windows Update girip güncelleştirmeyi denetledim ve MediaTek güncellemesini gördüm düzeldi ama aygıtı sil, güncelle gibi şeylerde yaptım muhtemelen silince güncelleme geldi ve düzeldi.
Düzeldiğine nasıl emin oldunuz hocam? Kaç saat geçti üzerinden? Bende de o şekilde aygıt silince yeniden kuruluyor vs ama sonradan yine aynı şeyi tekrarlıyordu. Birkaç gün denemenizi öneriyorum, şarjda kullanın, pilde kullanın. Cihazı açmadan önce şarjdan çıkarın o şekilde açın falan, her türlü kombinasyonu deneyin yani. Muhtemelen yaşatacaktır yine aynı sorunu.

Bunların hepsini denedikten sonra MyASUS Uygulamasından bir güncelleme geldi onu yapıp bir daha deneyiniz. Bende şu an intel kart olduğu için indirmiyorum.

1659864216065.png

Eğer gerçekten çözüldüyse söküp mediatek kartı takabilirim. Haber bekliyorum sizden.

Hocam dün Update'den sonra düzeldi gece 2 saatlarinde yapmıştım. Şu an sorun yok normalde aygıt yöneticisine girdiğimde yanında ünlem işareti vardı gitti nasıl yaptığımdan emin değilim ama en son Update yaptım şarjda kullanırken sorun yok kablolu bağlantıda sıkıntı yok sadece Wi-Fi'de sıkıntı vardı normalde Wi-Fi kullanmıyordum misafirlikte olduğum için denedim ve düzeldi sonunda şu an oyundayım ama şarjdan çıkarıp denerim sizin için bu arada ben hep kablolu kullandığım için fark etmiyordum ama Wi-Fi özelliği gideli bayağı bir olmuş sanırım.

Hocam ne olduğunu anlamadım zaten bayağı bir uğraştık 2 saate yakın BIOS, CMD girdik denedik kaç kere yeniden başlattık sildik yükledik sonra kablolu bağlantı yapıp Windows Update'den bir güncelleme yaptık yeniden başlattık sonra 2 tane Wi-Fi ile ilgili güncelleme gelmişti normalde yoktu Update'de onları yapınca düzeldi.

Son düzenleme:
Hocam dün Update'den sonra düzeldi gece 2 saatlarinde yapmıştım. Şu an sorun yok normalde aygıt yöneticisine girdiğimde yanında ünlem işareti vardı gitti nasıl yaptığımdan emin değilim ama en son Update yaptım şarjda kullanırken sorun yok kablolu bağlantıda sıkıntı yok sadece Wi-Fi'de sıkıntı vardı normalde Wi-Fi kullanmıyordum misafirlikte olduğum için denedim ve düzeldi sonunda şu an oyundayım ama şarjdan çıkarıp denerim sizin için bu arada ben hep kablolu kullandığım için fark etmiyordum ama Wi-Fi özelliği gideli bayağı bir olmuş sanırım.

Hocam ne olduğunu anlamadım zaten bayağı bir uğraştık 2 saate yakın BIOS, CMD girdik denedik kaç kere yeniden başlattık sildik yükledik sonra kablolu bağlantı yapıp Windows Update'den bir güncelleme yaptık yeniden başlattık sonra 2 tane Wi-Fi ile ilgili güncelleme gelmişti normalde yoktu Update'de onları yapınca düzeldi.
Hocam zaten sorun bende sadece pilde kullanırken WİFİ de oluyordu. Şarja takılı kullanırken sorun yoktu hep pildeyken gidiyordu aygıt. Aygıt yöneticisinden kaldırıınca otomatik gelir zaten windows update'e sürücü. Dediğim gibi 1 2 hafta deneyin pilde, öyle belli olur anca. Belli bi zamanı yoktu rastgele vakitlerde yapıyordu hatayı. Ben mesela okulda farkettim şarj cihazım yanımda olmuyordu derste açtım cihazı bir gün, baktım bağlanamıyorum okulun internetine. Evde hep şarjda olduğu için farketmemiştim böyle bir sorun olduğunu. Pilde oluyor. Sizin bilgisayarınızın marka modeli neydi hocam?

Hocam zaten sorun bende sadece pilde kullanırken Wi-Fi'de oluyordu. Şarja takılı kullanırken sorun yoktu hep pildeyken gidiyordu aygıt. Aygıt Yöneticisi'nden kaldırıınca otomatik gelir zaten Windows Update'e sürücü. Dediğim gibi 1 2 hafta deneyin pilde, öyle belli olur anca. Belli bir zamanı yoktu rastgele vakitlerde yapıyordu hatayı. Ben mesela okulda fark ettim şarj cihazım yanımda olmuyordu derste açtım cihazı bir gün, baktım bağlanamıyorum okulun internetine. Evde hep şarjda olduğu için fark etmemiştim böyle bir sorun olduğunu. Pilde oluyor. Sizin bilgisayarınızın marka modeli neydi hocam?

Hocam ASUS TUF Gaming F15 modeli ama şimdi dediğiniz güncellemeyi yaptım tekrardan oldu sorun.

Aynı ağ kartında Wi-Fi 6 denmesine rağmen görev yöneticisinde bağlantı türü 802.11n (WiFi 4 yani) olarak görünüyor. Çok tuhaf bi durum.

Dosya Ekleri

• ss.png
    ss.png
    20,6 KB · Görüntüleme: 38
Aynı ağ kartında Wi-Fi 6 denmesine rağmen görev yöneticisinde bağlantı türü 802.11n (WiFi 4 yani) olarak görünüyor. Çok tuhaf bi durum.
Hocam o farklı bir durum. Modeminiz WIFI 6 desteklemiyorsa doğal olarak bilgisayar da ne destekliyosa ona bağlanacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı