MediaTek Wi-Fi kartı çalışmıyor

OmerBerk

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
RTX 3050Ti
İşlemci
Ryzen 4800H
Dün Bluetooth'um çalışmadığı için driver güncelledim ve çalıştırdım, gün içinde kullandım. Bilgisayarımı kapattım sabah açınca Wi-Fi kartımın çalışmadığını fark ettim. İnternetten yeni driver yükledim olmadı, aygıt yöneticisinden driver kaldırıp tekrar yükledim olmadı. Bluetooth düzgün çalışıyor ancak Wi-Fi kartım çalışmıyor.

Wi-Fi kartım: MediaTek Wi-Fi 6 MT7921 Wireless LAN Card.
Bilgisayarım: ASUS ROG STRIX G513IE-HN046

Yazılanların çoğunu denedim ama olmadı çözüm bulabilen yok sanırım garantiye yollasam düzelir mi?
Düzelmez hocam direkt olarak kartların sürücü sorunu mevcut. Yani kartı değiştirseler içine yine aynı marka model kart takacakları için aynı sorunu yaşayacaksınız.

Onun yerine benim yaptığım gibi şunu alıp cihaza takabilirsiniz.

Sadece dikkat etmeniz gereken şey, olur da cihazı herhangi bir sebepten servise göndermeniz gerekirse bunu söküp kendi orijinal kartını takıp o şekilde yollamalısınız.

Düzelmez hocam direkt olarak kartların sürücü sorunu mevcut. Yani kartı değiştirseler içine yine aynı marka model kart takacakları için aynı sorunu yaşayacaksınız.

Onun yerine benim yaptığım gibi şunu alıp cihaza takabilirsiniz.

Sadece dikkat etmeniz gereken şey, olur da cihazı herhangi bir sebepten servise göndermeniz gerekirse bunu söküp kendi orijinal kartını takıp o şekilde yollamalısınız.
Anladım hocam teşekkürler mecbur alacağız artık.

Evet, Aygıt Yöneticisi altında kartım gözüküyor ve ünlem işareti var. Bu aygıt başlatılmıyor Kod 10 hatası var ayrıntılarda.

Yeni satın aldığım cihazda aynı Wi-Fi kartı ile aynı hatayı (kod 10) alıyordum. Birçok yerli, yabancı kaynaktan konuyu araştırdım. Spesifik olarak bu kartta sorun var. Ve nokta atışı bir çözümü yok maalesef. Birçok kişide alınan hata kodları benzer olsa da çözümler çok alakasız. Ya tutarsa hesabı tek tek denemek gerekiyor. Shift tuşuna basılı tutarken, mouse ile tıklayıp bilgisayarı kapatmayı deneyebilirsiniz.(Ne alaka bilmiyorum ama bende işe yaradı.)
Ek olarak bu sorunu çözseniz de çekim gücü/kalitesi anlamında kart pek stabil çalışmıyor.
En temizi, müsait bir zamanda benim de yapacağım gibi yeni bir kart alıp takmak. Pek tavsiye etmesem de farklı marka/model kart takacaklarının teyidini almak şartı ile servise de gönderilebilir cihaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni satın aldığım cihazda aynı Wi-Fi kartı ile aynı hatayı (kod 10) alıyordum. Birçok yerli, yabancı kaynaktan konuyu araştırdım. Spesifik olarak bu kartta sorun var. Ve nokta atışı bir çözümü yok maalesef. Birçok kişide alınan hata kodları benzer olsa da çözümler çok alakasız. Ya tutarsa hesabı tek tek denemek gerekiyor. Shift tuşuna basılı tutarken, mouse ile tıklayıp bilgisayarı kapatmayı deneyebilirsiniz.(Ne alaka bilmiyorum ama bende işe yaradı.)
Ek olarak bu sorunu çözseniz de çekim gücü/kalitesi anlamında kart pek stabil çalışmıyor.
En temizi, müsait bir zamanda benim de yapacağım gibi yeni bir kart alıp takmak. Pek tavsiye etmesem de farklı marka/model kart takacaklarının teyidini almak şartı ile servise de gönderilebilir cihaz.
Serviste orijinali neyse onu takacaklar, farklı takmazlar hocam öyle bir şey yok.

Sildim hocam o dosyayı ben.

Hocam ben bu sorunu 2-3 yıldır çekiyordum. Bir 6-7 aydır düzelmişti şimdi bir anda hiç yoktan tekrar başladı ve dediğiniz gibi bir çözümü yok Intel'e geçmek lazım. Kronik bir sorun gibi bu. Yazılımsal desen değil donanımsal desen değil iğrenç bir sorun ben kafayı yiyecektim çözümü bulamadım diye ama bu konuyu okuyunca anladım ki kronik bir sorunmuş bu modelde.

Sildim hocam o dosyayı ben.

Wi-Fi kartına 500TL vermek istemiyorum şimdilik modemden kablo çekmeyi düşünüyorum ama bu sorun kablolu bağlantıya da engel olmaz değil mi? Boşa uğraşmayayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı