Megane 1.3 TCe alınır mı?

Uzun zaman olmuş ama kim dedi size 1.6 düz motor kötü diye :D.astra g kasanın meşhur motorudur 1.6 düz motor. Çok da sağlam motor. Çoğu turboluya da kafa tutar otobanda manuel top Speed 220 gördüm.
Astra'da denemiştim ve gitmiyor. Renault'nun 0.9 turbosuna kafa tutar anca.

Arkadaş doğru söylüyor, sorunsuzluk açısından Astra 1.6 Atmosferik motor güzel olabilir ancak kasaya göre hp/tork eğrisi düşük kalıyor. Bir arabanın 240 görmesi onun mükemmel olduğu anlamına gelmez, önemli olan o hıza kaç saniyede geldiğidir.

Astra'da denemiştim ve gitmiyor. Renault'nun 0.9 Turbo'suna kafa tutar anca.

Sizin aracın demek ki motoru bitikti. 250bindeki astra G'de 220 basan benim aracım değil herhalde :).bir kere astra g uzunda hızlanır. Kısada hızlanması kötüdür. Çoğu dengi arac kalkışta alır ama astra g uzamaya başlarsa işleri biter.

Sizin aracın demek ki motoru bitikti. 250bindeki astra G'de 220 basan benim aracım değil herhalde :).bir kere astra g uzunda hızlanır. Kısada hızlanması kötüdür. Çoğu dengi arac kalkışta alır ama astra g uzamaya başlarsa işleri biter.
Astra G ile ne alakası var konunun? Biz J kasadan bahsediyoruz ve gayet hantal. 1.6 115 beygir motorlu 1368 kilo arabanın hızlı olması da beklenemez zaten.

Astra G ile ne alakası var konunun? Biz J kasadan bahsediyoruz ve gayet hantal. 1.6 115 beygir motorlu 1368 kilo arabanın hızlı olması da beklenemez zaten.

Sizi de bugün herkes uğraştırıyor hocam 😄

Astra G'de olsa J'de olsa 220 yapıyor olması hızlı bir araç olması anlamına gelmiyor ki. 100-200 hızlanma süresi 10-12 saniye olan araçlar var. (misal K24) Astra'nın turbosuz motorlarının 100-200 süresi minimum yarım dakika sürüyor. Bulunduğu segmente göre hızlı değil de daha konforlu veya daha donanımlı deseniz o zaman daha mantıklı olabilir. Ancak kesinlikle hantal.

Astra'da denemiştim ve gitmiyor. Renault'nun 0.9 Turbo'suna kafa tutar anca.

Bir tık fazla abartmışsınız sanki.

1.6 Astra J hantal ama gündelik bir araç için yeterli bir motor şahsen. Ama hem eski bir araç sayılır artık, hem de çok fazla yakıt yakıyor. Bu yüzden 1.3TCe Megane daha mantıklı olabilir.

Ayrıca dediğim gibi 1.4T Astra'ların son dönemlerdeki versiyonlarında piston problemini büyük ölçüde çözdüler. Bu yüzden korkulacak bir araç değil ve gayet kullanması keyifli bir araç. Yine de bana göre 1.4T Astra da LPG'siz kullanılması gereken bir motor ve gerçekten hacmine göre fazla yakıt yakıyor.

Uzun zaman olmuş ama kim dedi size 1.6 düz motor kötü diye :D.astra g kasanın meşhur motorudur 1.6 düz motor. Çok da sağlam motor. Çoğu turboluyada kafa tutar otobanda manuel top Speed 220 gördüm.
Hocam laf anlatamazsın. Bakımsız arabaya biniyorlar, ondan sonra gitmiyor diye ağlıyorlar. 4 senedir Astra H 1.6 kullanıyorum. Çekişi çok iyi, yeter ki devirli kullan. Top speed olarak 225 gördüm. Şanzıman olsa daha gidecek.

Hocam laf anlatamazsın. Bakımsız arabaya biniyorlar, ondan sonra gitmiyor diye ağlıyorlar. 4 senedir Astra H 1.6 kullanıyorum. Çekişi çok iyi, yeter ki devirli kullan. Top speed olarak 225 gördüm. Şanzıman olsa daha gidecek.
Asıl biz size anlatamıyoruz. H kasa diyorsun hâlâ. Arada 150-200 kilogram var kardeşim. J kasayı çekmiyor o motor. G ve H kasaya bir şey diyen yok ve kasa farkını bile bilmiyorsunuz.

Geri
Yukarı