Windows Defender yeterli mi?

• Konuyu başlatan ION
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 314

ION

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcısı
Selam,
Windows 11 kullanıcıları için soruyorum. Windows Defender'i güvenli buluyor musunuz?
Bilgisayar korsanlarının oldukça yaygın olduğu ve çok fazla hesap hırsızlığının olduğu bu dönemde Windows Defender'e güvenmeli miyiz?

Selam,
Windows 11 kullanıcıları için soruyorum. Windows Defender'i güvenli buluyor musunuz?
Bilgisayar korsanlarının oldukça yaygın olduğu ve çok fazla hesap hırsızlığının olduğu bu dönemde Windows Defender'e güvenmeli miyiz?

Genel olarak yeterli. Özellikle internet üzerinden sürekli indirmeler özellikle de korsan gibi programlar oyunlar sıkça kullanılıyorsa yetmeyecektir. Aynı şekilde bilinçli kullanmakta önemli tabii. Yani korsan ile işin olsa da her önüne gelen yerden indirmezsen pek sorun yaşanmıyor. Ancak iş bilgisayarları yani normal kullanım için değil de ekstra iş ile alakalı önemli kişisel dosyalarda ek güvenlik alınır. Risk karşı gelmek için. Ama normal olarak sistemi yormaya gerek yok.

Selam,

Tıkladığın bağlantıya dikkat etmezsen, her hesapta aynı veya benzer ve tahmin edilebilir şifreler kullanırsan istersen en güvenli av yazılımına sahip ol bir şekilde mağdur olursun. Gün sonunda kullanıcının güvenliğini kullanıcının tercihleri belirler.

Kaspersky Premium almıştım kasım ayında 1 yıllık 180TL idi. Uygun görünce almıştım Kaspersky kullanıyorum Google'dan bir dosya indirince Kaspersky ile tarıyorum sonra kuruyorum. Her ay tam tarama yapıyorum.

Bilinçli kullanıcıysan yeterli.
Bilinçli bir kullanıcı olarak sağduyu ve defender yeterlidir diyordum ancak Ruhi Çenet' in bile kanalı çalındıysa oltama yöntemi ile bulaşana virüsler için koruma sağlayamıyor sanırım Defender ?

Tıkladığın bağlantıya dikkat etmezsen, her hesapta aynı veya benzer ve tahmin edilebilir şifreler kullanırsan istersen en güvenli av yazılımına sahip ol bir şekilde mağdur olursun. Gün sonunda kullanıcının güvenliğini kullanıcının tercihleri belirler.
Konu başlığı ile bunun alakası yok kullanıcının dikkat etmesi ayrı birşey fakat defender yeterli bir antivirüs değil zayıf yönleri diğer avlere oranla daha çok zaten pahalıda değil 1 yıllık al kullan Norton Kaspersky falan.

Kapatmadığın sürece yeterli diyebiliriz. Ben hayatım boyunca hiç gözle görülü virüs yemedim ve virüs programı da kullanmadım ta ki GitHub'dan sahte bir dosya indirip Defender'i kapatana kadar. Çoğu mailim Steam'ım sosyal medya hesaplarım gitmişti 5-6 gün ne yaptıysam kaydetmiş adam ki geri aldım yeter ki o Defender'i kapatma :D

Yeni konular

Geri
Yukarı