Megane 1.3 TCe çok yakıt tüketiyor

ugur123ugur123

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık 1 ay önce Megane 4 1.3 TCe aldık. Fakat aşırı yakıt tüketiyor. Trafikte ortalama 14 litre/100km ile gidiyorum. Bunun sebebi nedir? İnternetten araştırdığım zaman herkes yakıt tüketiminin düşük olduğunu söylüyordu.(araç sıfırdır.)

Son düzenleme:

100Km'de 14 litre aşırı yüksek. Ferrari'ler, Lamborghini'ler bile şehir içinde neredeyse o kadar yakıyor. Arabanız da bir şeylik var muhtemelen. 0 mı aldınız 2. el mi?

100Km'de 14 litre aşırı yüksek. Ferrari'ler, Lamborghini'ler bile şehir içinde neredeyse o kadar yakıyor. Arabanız da bir şeylik var muhtemelen. 0 mı aldınız 2. el mi?
araç sıfır hocam. valla bende anlamadım. sıfır araçlar normale göre biraz fazla yakar ama bu kadar da değil diye düşünüyorum

Siz kendiniz hesaplayınca da öyle mi çıkıyor?

Bujiler, hava ve yakıt filtresi, oksijen sensörü kaynaklı olabilir, aracınız kaç Km'de ve çekişte bir düşüş hissediyor musunuz?

Şehir içi ortalama kullanım 8/9 litre diye biliyorum. Çekişinde bir sorun var mı ?

Bujiler, hava ve yakıt filtresi, oksijen sensörü kaynaklı olabilir, aracınız kaç Km'de ve çekişte bir düşüş hissediyor musunuz?
araç daha 1 ay önce alındı. şu an 1600 kilometrede. sıfır araçlarda böyle sorunlar olabilir mi?

Şehir içi ortalama kullanım 8/9 litre diye biliyorum. Çekişinde bir sorun var mı ?
çekişte bir sıkıntı yok.

Size Ferrari motorlu Megane denk gelmiş olmalı.
Ekrandan anlık yakıt tüketimine bakıyor olmayasınız?
hayır hocam ortalamaya bakıyorum. sıfırladım ortalamayı trafiğe çıkmadan önce. 20'yle başladı 14.3'e kadar indi. sonra bir yükselip bir düşmeye başladı 14'den aşağıya düşmedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…