Megane 1.3 TCe çok yakıt tüketiyor

😁 hayır hocam ortalamaya bakıyorum. sıfırladım ortalamayı trafiğe çıkmadan önce. 20'yle başladı 14.3'e kadar indi. sonra bir yükselip bir düşmeye başladı 14'den aşağıya düşmedi :(
20 ile başladı ve 14.3’e indi ? 1.3 motordan bahsediyoruz değil mi ? Hele ki araba sıfır ise ?

Bizim araç 15 binde ortalama 7.2 sizinkinde kesinlikle bir sorun var.
Bu kadar yüksek olamaz daha önce sıfır aldığımız Clio'da fabrika verisinden 1,5 litre oynamıştı ilk başlarda 1 ay sonra düştü yakıt tüketimi.
Renault servisi gıcıktır inşallah çok uğraştırmazlar sizi ya da büyük bir sorun yoktur.

20 ile başladı ve 14.3’e indi ? 1.3 motordan bahsediyoruz değil mi ? Hele ki araba sıfır ise ?
evet 1.3 motor. 14 litre fazla değil mi? 100 tane inceleme izledim genel ortalama şehir içi 7-8 litre

Bizim araç 15 binde ortalama 7.2 sizinkinde kesinlikle bir sorun var.
Bu kadar yüksek olamaz daha önce sıfır aldığımız Clio'da fabrika verisinden 1,5 litre oynamıştı ilk başlarda 1 ay sonra düştü yakıt tüketimi.
Renault servisi gıcıktır inşallah çok uğraştırmazlar sizi ya da büyük bir sorun yoktur.
inşallah hocam. bi ekspertiz yaptırmayı düşünüyorum.

😁 Hayır hocam ortalamaya bakıyorum. Sıfırladım ortalamayı trafiğe çıkmadan önce. 20'yle başladı 14.3'e kadar indi. Sonra bir yükselip bir düşmeye başladı 14'ten aşağıya düşmedi :(

Maşallah 4.2 FSI RS5 ile aynı yakıyor, hatalı şanzıman ya da piston üretiminden kaynaklıda olabilir en iyisi bir servise gösterin aracınızı.

Sıfırladıktan sonra kaç km yol yaptınız bu da önemli. Yeni sıfırladıysanız ilk 50-100 km'de tam değerine oturmaz.
Bir de motor ne de olsa yürüyor diye gaza çok basıyorsanız küçük hacim turbo benzinli motorlar maalesef çok yakıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı