Megane 1.3 TCe çok yakıt tüketiyor

ugur123ugur123

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık 1 ay önce Megane 4 1.3 TCe aldık. Fakat aşırı yakıt tüketiyor. Trafikte ortalama 14 litre/100km ile gidiyorum. Bunun sebebi nedir? İnternetten araştırdığım zaman herkes yakıt tüketiminin düşük olduğunu söylüyordu.(araç sıfırdır.)

Son düzenleme:
Merhaba, yaklaşık 1 ay önce Megane 4 1.3 TCe aldık. Fakat aşırı yakıt tüketiyor. Trafikte ortalama 14 litre/100km ile gidiyorum. Bunun sebebi nedir? İnternetten araştırdığım zaman herkes yakıt tüketiminin düşük olduğunu söylüyordu.

100Km'de 14 litre aşırı yüksek. Ferrari'ler, Lamborghini'ler bile şehir içinde neredeyse o kadar yakıyor. Arabanız da bir şeylik var muhtemelen. 0 mı aldınız 2. el mi?

100Km'de 14 litre aşırı yüksek. Ferrari'ler, Lamborghini'ler bile şehir içinde neredeyse o kadar yakıyor. Arabanız da bir şeylik var muhtemelen. 0 mı aldınız 2. el mi?
araç sıfır hocam. valla bende anlamadım. sıfır araçlar normale göre biraz fazla yakar ama bu kadar da değil diye düşünüyorum

Merhaba, yaklaşık 1 ay önce Megane 4 1.3 TCe aldık. Fakat aşırı yakıt tüketiyor. Trafikte ortalama 14 litre/100km ile gidiyorum. Bunun sebebi nedir? İnternetten araştırdığım zaman herkes yakıt tüketiminin düşük olduğunu söylüyordu.(araç sıfırdır.)
Şehir içi ortalama kullanım 8/9 litre diye biliyorum. Çekişinde bir sorun var mı ?

Bujiler, hava ve yakıt filtresi, oksijen sensörü kaynaklı olabilir, aracınız kaç Km'de ve çekişte bir düşüş hissediyor musunuz?
araç daha 1 ay önce alındı. şu an 1600 kilometrede. sıfır araçlarda böyle sorunlar olabilir mi?

Şehir içi ortalama kullanım 8/9 litre diye biliyorum. Çekişinde bir sorun var mı ?
çekişte bir sıkıntı yok.

Size Ferrari motorlu Megane denk gelmiş olmalı. 😂
Ekrandan anlık yakıt tüketimine bakıyor olmayasınız?
😁 hayır hocam ortalamaya bakıyorum. sıfırladım ortalamayı trafiğe çıkmadan önce. 20'yle başladı 14.3'e kadar indi. sonra bir yükselip bir düşmeye başladı 14'den aşağıya düşmedi :(

Geri
Yukarı