Mekanik Klavye Alınır mı?

RIPSHOT

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Ben yeni oyuncu ekipmanları almaya karar verdim. Şu anda kullandıklarım:
  • Logitech G105 klavye
  • Logitech g300s fare
Bunlar yerine mekanik ve RGB klavye almak istiyorum. Sizce böyle bir klavye ve fareye gerek var mıdır? Fare kesin alacağım gerçi ama klavyeye falan gerek var mıdır? Oyun zevkini ne denli arttırır? Oyun oynarken parmaklarım ağrıyor özellikle WASD tuşları sert bir klavye G105. Sizce mekanik herhangi bir klavye alınır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıkçası sesi çok olduğundan dolayı mekanik klavyelere karşı safta yer aldım hep. Sesi rahatsız etmezse tabi ki alabilirsin farkı büyük olacaktır. Ben şuanda bu Cooler Master MasterKeys Lite RGB LED Memchanical TR Oyuncu Fiyatı klavyeyi kullanıyorum. Mekanik hisli bir klavye ve bana fazlaca yetiyor. Fakat şuna da değinmeliyim ki mekanik veyahutta hisli bir klavye aldıktan sonra diğer klavyelerde uzun vadede kullanımda rahatsız olabilirsin.

Açıkçası sesi çok olduğundan dolayı mekanik klavyelere karşı safta yer aldım hep. Sesi rahatsız etmezse tabi ki alabilirsin farkı büyük olacaktır. Ben şuanda bu Cooler Master MasterKeys Lite RGB LED Memchanical TR Oyuncu Fiyatı klavyeyi kullanıyorum. Mekanik hisli bir klavye ve bana fazlaca yetiyor. Fakat şuna da değinmeliyim ki mekanik veyahutta hisli bir klavye aldıktan sonra diğer klavyelerde uzun vadede kullanımda rahatsız olabilirsin.
Ben alırsam Logitech G810 alacaktım alırsam. Sesi hoşuma gitti. Oyun keyfini normal standart membrane klavyelere oranla arttırır mı sizce?

Mekanik klavyelerin iletim hızları daha yüksek, tuşların geri yukarı çıkma hızı daha yüksek olduğu için daha iyi performans sağlasa da iyi bir membran klavye de işinizi görecektir. Ayrıca karanlıkta çalışmıyorsanız ve klavyede ışığa ihtiyacınız yoksa RGB'den uzak durun derim çünkü fiyatı gereksiz yere arttırıyorlar.

Mekanik klavyelerin iletim hızları daha yüksek, tuşların geri yukarı çıkma hızı daha yüksek olduğu için daha iyi performans sağlasa da iyi bir membran klavye de işinizi görecektir. Ayrıca karanlıkta çalışmıyorsanız ve klavyede ışığa ihtiyacınız yoksa RGB'den uzak durun derim çünkü fiyatı gereksiz yere arttırıyorlar.
Benim RGB istememdeki amaç hani almışken tam ışıklı alayım birdaha değiştirmem mantığıydı birde biraz hoşma gidiyorda😁

Mekanik klavye alabilecek durumda iseniz gözünüz kapalı geçin derim. İlk başlarda zorluk çekebilirsiniz. Zamanla rahatlığını anlarsınız. Tuşlar plastik klavyelere nazaran kaymak gibi oluyor. O yazma hissi bile insana ayrı bir mutluluk veriyor. 😄

Mekanik klavye alabilecek durumda iseniz gözünüz kapalı geçin derim. İlk başlarda zorluk çekebilirsiniz. Zamanla rahatlığını anlarsınız. Tuşlar plastik klavyelere nazaran kaymak gibi oluyor. O yazma hissi bile insana ayrı bir mutluluk veriyor. 😄
Bende bir arkadaşımda kullanmıştım cidden çok hoşuma gitmişti tüy gibiydi tuşları.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı