Mekanik Klavye Önerisi

mdede80

Hectopat
Merhaba arkadaşlar.

Hazır indirim günleri gelmişken indirimli olarak 500 TL civarı, uzun yıllar kullanacağım mekanik klavye almak istiyorum. Genelde RPG, MMO, MOBA, Strateji, tarzı oyunlar oynuyorum. Gönlünden geçeni tavsiye eden, marka sevdalısı arkadaşların cevaplarından ziyade bilgili, mümkün mertebe tavsiye ettiği ürünü kullanmış arkadaşlar cevap verirse memnun olurum.

Ayrıca forumdaki konulara baktığımda aşağıdaki modeller çok tavsiye edildiğini gördüm. Ancak RAZER, SteelSeries, Logitech marka klavyeler hiç önerilmemiş. Best mechanical keyboard list 2019 şeklinde arama yaptığımda bu markaların ürünleri ilk 10 da olmasına rağmen forumda çokça tavsiye edilen ürünler listelere giremediğini gördüm. Bunun nedenini anlayamadım. Sizce nedeni ne olabilir?

Klavyede aradıklarım
  • Sessiz olması. Kırmızı ya da kahverengi switch
  • Makro yazılımı olmalı. MMO larda çok işe yarıyor
  • RGB takıntım olmasa da fiyat farkı çok değilse RGB li olması. Tuşa göre renklendirme online oyunlarda güzel olur kanısındayım
  • Fiyat/Performans

Forumda genelde tavsiye edilen ürünler.
  • Corsair K70
  • Corsair K68 Red ve RGB
  • Hyperx Alloy FPS ve Elite
  • Asus Rog Strix ve Claymore
  • Gigabyte K83

Forumda tavsiye edilmeyen markalar.
  • Gamepower
  • Jamesdonkey
  • Rush
  • Rampage
  • Redragon

Son düzenleyen: Moderatör:
Makro istiyorsanız Corsair veya Logitech. Kalite istiyorsanız Ducky klavyeler. Kaliteli switch istiyorsanız custom klavyelere yönelmelisiniz. Makro zorunlu değilse kesinlikle Ducky alın.

Merhaba arkadaşlar.

Hazır indirim günleri gelmişken indirimli olarak 500 TL civarı, uzun yıllar kullanacağım mekanik klavye almak istiyorum. Genelde RPG, MMO, MOBA, Strateji, tarzı oyunlar oynuyorum. Gönlünden geçeni tavsiye eden, marka sevdalısı arkadaşların cevaplarından ziyade bilgili, mümkün mertebe tavsiye ettiği ürünü kullanmış arkadaşlar cevap verirse memnun olurum.

Ayrıca forumdaki konulara baktığımda aşağıdaki modeller çok tavsiye edildiğini gördüm. Ancak RAZER, SteelSeries, Logitech marka klavyeler hiç önerilmemiş. Best mechanical keyboard list 2019 şeklinde arama yaptığımda bu markaların ürünleri ilk 10 da olmasına rağmen forumda çokça tavsiye edilen ürünler listelere giremediğini gördüm. Bunun nedenini anlayamadım. Sizce nedeni ne olabilir?

Klavyede aradıklarım
  • Sessiz olması. Kırmızı ya da kahverengi switch
  • Makro yazılımı olmalı. MMO larda çok işe yarıyor
  • RGB takıntım olmasa da fiyat farkı çok değilse RGB li olması. Tuşa göre renklendirme online oyunlarda güzel olur kanısındayım
  • Fiyat/Performans

Forumda genelde tavsiye edilen ürünler.
  • Corsair K70
  • Corsair K68 Red ve RGB
  • Hyperx Alloy FPS ve Elite
  • Asus Rog Strix ve Claymore
  • Gigabyte K83

Forumda tavsiye edilmeyen markalar.
  • Gamepower
  • Jamesdonkey
  • Rush
  • Rampage
  • Redragon
James donkey fiyatına göre sağlam bir marka gamepower da öyle bütçe düşükse bunlardan biri tercih edilebilir ama bence k70 sizi memnun eder aynı zaman da uzun ömürlüdür bu arada k68 de de toz ve su geçirmeme olayı var k68 k70 tercih edilmeli bence istenilen özelliklere göre

Razer ürünlerinin çabuk bozulduğuyla ilgili çok şikayet var.
Steelseriesin M750 ve Apex Pro haricinde düzgün bir klavyesi yok ve ikisinin de fiyatı pek uygun değil, ayrıca daha iyi alternatifleri bulunuyor.
Logitechin yazılım problemleri var ve mekanik olan klavyelerinin çoğu Romer-g switch kullanıyor.
500TL bütçesine çıktıysanız K70 Red kaçırmayın derim. Malzeme kalitesi, switchleri, mutlimedyası, bilek desteği ile sizi kesinlikle üzmez.

Aşağıdaki ürünler arasında bariz fark nedir? Bunları beğendim. Ancak başka önerilerede açığım. Önceliğim uzun yıllar kullanabileceğim fiyat/performas ve sessiz olması. Hangi switch daha sessizdir ve MOBA, MMO, Strateji, tarzı oyunlarda hangisi seçilmeli?

Corsair Gaming K68 RGB Cherry MX Red --> Suya ve toza dayanıklı
CORSAIR K70 RGB MK.2 Türkçe Cherry MX Red --> Metal kasa
Corsair Gaming K95 RGB Platinum Cherry MX Brown --> Makro tuşları var. Itopya da 830 TL şu an.

Asus Rog Claymore Core RGB Cherry MX Red --> Numerik tuşu yok
Logitech G410 Atlas Spectrum --> Numerik tuşu yok, Switch farklı

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı