Mekanik klavye sesi nasıl bastırılır?

Bettlejuice

Hectopat
Daha fazla  
Cooler Master mekanik klavyem var ve tuşları basınca çok ses çıkarıyor. Bu sesi OBS'de video çekerken bastırmak istiyorum. Mikrofonum Webcam mikrofonu, ve OBS ayarlarından gürültü bastırıcı+gürültü filtresi ayarları da açık. Kaç DB'de klavye sesi duyulmayacak diye de bayağı denedim ama olmuyor. O takır tukur ses videolarda çıkıyor. Ne önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Audacity ile sesinizi kaydedin, sonra klavyenin sesi olan kısmını seçip gürültüyü temizle deyin. Gürültü büyük oranda kalkacaktır.

Videoyu ayrı sesi ayrı mı kaydetmemi söylüyorsunuz yani? Bunun birleştirme kısmının çok sağlıklı olduğunu düşünüyorum ama bir bakayım.

Videoyu ayrı sesi ayrı mı kaydetmemi söylüyorsunuz yani? Bunun birleştirme kısmının çok sağlıklı olduğunu düşünüyorum ama bir bakayım.
Neden? Asıl böyle olması sağlıklı aslında. :) İkisine aynı kısayolları atayarak MkvToolNix gibi bir programla kayıpsız olarak birleştirebilirsiniz.

Bu ayrı bir kayıt uygulaması değil mi? OBS'den memnunum açıkçası, OBS'de nasıl yapılacağını soruyorum.
Neden? Asıl böyle olması sağlıklı aslında. :) ikisine aynı kısayolları atayarak mkvtoolnix gibi bir programla kayıpsız olarak birleştirebilirsiniz.

Çok bir bilgim yok yeni başladım bu işlere, elle birleştireceğimi düşündüğüm için öyle demiştim ama ayrı bir programı varsa neden olmasın :D.
Mekanik klavye o ses için tercih edilir genellikle bunu sanal ortamda bastıramazsınız.

Ben bu kadar sesli olduğunu bilsem almazdım. Bilgisayarlar hakkında cidden bir bilgim yoktu ve arkadaşlarım hem en iyisi o hem de RGB diyerek gözümü boyadıkları için almıştım. Sessiz klavyeleri daha çok seviyorum. Bastıramayacağıma emin misiniz? Hiçbir yolu yok mu? 😟
Neden? Asıl böyle olması sağlıklı aslında. :) ikisine aynı kısayolları atayarak mkvtoolnix gibi bir programla kayıpsız olarak birleştirebilirsiniz.

Mkvtoolnix çok karmaşık bir şey. Onu çözebileceğimi sanmıyorum. Daha basiti yok mu?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı