Mekanik klavyede Switch yağlamak

Mysa

Hectopat
Merhabalar, Cherry MX Red ya da Gateron Red gibi Linear Switch'leri lubelamak için ülkemizde Krytox'a alternatif bir gres yağı vs. kullanıp olumlu sonuç alanlar varsa öneride bulunabilir mi? Ya da krytox temin edebileceğimiz bir yer mevcut mudur?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Krytox getirmesi çok zor ve pahalıya mal oluyor biraz. Kimyasal sayılabileceği için gümrükte de sorun yaşayabilirsin dedikleri için vazgeçtim ben. Türkiye gönderen yer bulamam daha büyük etken tabiki.

Alternatif ürün olarak stabilizerlar için 2 farklı gres denedim. Ucuz olan SKF silikon gres 20-30 tl civarıydı. Daha pahalı alternatif ise Superlube syncolon Multipurpose Sentetik gres (PTFE).

Bu üstteki iki ürün stabillizerler için uygun ama switchler için çok kalın.

Switchler için kullandığım ürün ise Superlube Syncolon Multipurpose Sentetik Yağ (PTFE).

Gateron yellow switchler için oldukça ince bir tabaka şeklinde çok küçük uçlu bir fırça ile uyguladım.
Ek: Switchler lehimliyse ve sökme imkanın yokda spray lubing diye aratıp alternatif yöntemleri inceleyebilirsiniz belki.

Krytox getirmesi çok zor ve pahalıya mal oluyor biraz. Kimyasal sayılabileceği için gümrükte de sorun yaşayabilirsin dedikleri için vazgeçtim ben. Türkiye gönderen yer bulamam daha büyük etken tabiki.

Alternatif ürün olarak stabilizerlar için 2 farklı gres denedim. Ucuz olan SKF silikon gres 20-30 tl civarıydı. Daha pahalı alternatif ise Superlube syncolon Multipurpose Sentetik gres (PTFE).

Bu üstteki iki ürün stabillizerler için uygun ama switchler için çok kalın.

Switchler için kullandığım ürün ise Superlube Syncolon Multipurpose Sentetik Yağ (PTFE).

Gateron yellow switchler için oldukça ince bir tabaka şeklinde çok küçük uçlu bir fırça ile uyguladım.
Ek: Switchler lehimliyse ve sökme imkanın yokda spray lubing diye aratıp alternatif yöntemleri inceleyebilirsiniz belki.

Cevap için teşekkürler, superlube da işimi görmek için gayet yeterli klavyem hot swappable. Link paylaşmak yasak değilse Superlube temin edebileceğim yeri atar mısınız? Tr sayfasında ana sayfa var sadece :)

Ek: Winken de dikkatimi çekiyor epey bunun ürünlerini ya da başka ürünü kullanan arkadaşlar da cevaplarlarsa çok sevinirim.

Cevap için teşekkürler, superlube da işimi görmek için gayet yeterli klavyem hot swappable. Link paylaşmak yasak değilse Superlube temin edebileceğim yeri atar mısınız? Tr sayfasında ana sayfa var sadece :)

Ek: Winken de dikkatimi çekiyor epey bunun ürünlerini ya da başka ürünü kullanan arkadaşlar da cevaplarlarsa çok sevinirim.
Satek Endüstriyel Ürünler diye bir yerden aldım ben.

www.superlube-tr.com buradan iletişim bilgilerini alıp telefonla aramıştım nasıl satın alabilirim diye.

Weicon ptfe spray diye bir alternatif daha vardı araştırdığım bu arada.

Satek Endüstriyel Ürünler diye bir yerden aldım ben.

www.superlube-tr.com buradan iletişim bilgilerini alıp telefonla aramıştım nasıl satın alabilirim diye.

Weicon ptfe spray diye bir alternatif daha vardı araştırdığım bu arada.

Şu ürünü alıp deniyorum bakalım, teşekkürler hocam.
superlube.jpeg

@Shuriken hocam ne kadar zamanda bir yapmak gerekiyor bu işlemi? Klavyemi alalı 3 ay oldu neredeyse ona göre bakımını yapayım😁
İstediğiniz zaman yapabilirsiniz tekrar tekrar sürekli yapılan bir işlem değil zaten. Ama lehimli switchler için zahmetli ve zorlu iş biraz.
Şu ürünü alıp deniyorum bakalım, teşekkürler hocam.
Eki Görüntüle 664501

Bu yoğun kıvamlı gres switchler için uygun değil. Stabilizerler için ideal ama.

Hocam bende James Donkey 610S klavye var. Space tusuna vazelın surdum, malum kalıtelı lubricantlar yok ülkemizde. Olsa bile cok pahalı. Space tusunun Switch ve stabilizerine surdum vazelini, Switch'deki clicky ozellıgını kaybettım. Acaba ısıtsam Switch'ı, vazelını aksa bıraz duzelır mı? Bıraz da sertlestı.
@Shuriken

Son düzenleyen: Moderatör:
Isıtarak çözebileceğinizi sanmıyorum o problemi. Switchleri çıkartıp temizleyip tekrar takabilirsiniz ama lehimliyse sıkıntı biraz.

@Shuriken hocam hafif ısıtttım ve evde yuzde 70 li dezenfektan vardı onunla bir guzel temızledım ıcını acmadan basta dezenfektan verdım cok hafıf sonra switchi bas cek abs cek sonrada peceteye emdırdım bir sorum daha var hocam bendekı swıtchlerde content yazıyor ama normalde outemu olması gerekıyor bunun sebebi nedir

Yeni konular

Geri
Yukarı