Mekanik klavyede Switch yağlamak

@Shuriken
Hocam bilgileriniz için teşekkür ederiz. Size küçük bir soru sormak isterim: Benim Outemu blue switch sahibi bir klavyem var. (Gamenote KB435L)
Bu klavyeyi ucuz ve mekanik olması sebepleriyle seçmiştim.
Klavye fazlasıyla gürültülü ve ben 2 mod düşünüyorum.
Birincisi switch lubelamak. Sizce bu switchler uğraşmaya değecek düzeyde performans farkı yaratabilir mi? Sizin bu switchler için önerebileceğiniz bir ürün var mı?

@Shuriken
Hocam bilgileriniz için teşekkür ederiz. Size küçük bir soru sormak isterim: Benim Outemu blue switch sahibi bir klavyem var. (Gamenote KB435L)
Bu klavyeyi ucuz ve mekanik olması sebepleriyle seçmiştim.
Klavye fazlasıyla gürültülü ve ben 2 mod düşünüyorum.
Birincisi switch lubelamak. Sizce bu switchler uğraşmaya değecek düzeyde performans farkı yaratabilir mi? Sizin bu switchler için önerebileceğiniz bir ürün var mı?
Clicky switchler için lube hiç önerilmiyor. Zaten o klavyede switchler lehimlidir, sökmekle falan uğraşılmaz bence.

Krytox getirmesi çok zor ve pahalıya mal oluyor biraz. Kimyasal sayılabileceği için gümrükte de sorun yaşayabilirsin dedikleri için vazgeçtim ben. Türkiye gönderen yer bulamam daha büyük etken tabii ki.

Alternatif ürün olarak stabilizerlar için 2 farklı gres denedim. Ucuz olan skf silikon gres 20-30 TL civarıydı. Daha pahalı alternatif ise superlube syncolon multipurpose sentetik gres (ptfe).

Bu üstteki iki ürün stabillizerler için uygun ama Switch'ler için çok kalın.

Switch'ler için kullandığım ürün ise superlube syncolon multipurpose sentetik yağ (ptfe).

Gateron yellow Switch'ler için oldukça ince bir tabaka şeklinde çok küçük uçlu bir fırça ile uyguladım.
Ek: Switch'ler lehimliyse ve sökme imkanın yok da spray lubing diye aratıp alternatif yöntemleri inceleyebilirsiniz belki.

Merhaba klavyemi yaglamak istiyorum AliExpress'te boyle bir ürün buldum orijinal mi ve hamgi modeli secmem gerek? https://a.aliexpress.com/_mMfZ6KU

Orijinal olup olmadigini bilmeme imkan yok maalesef.

1. ve 5. ürün lazim degil sana.

2. ürün stabilizerler icin kullanilir.

3. ve 4. ürün Switch'ler icin kullanilir.

3 ve 4 ürün kodunu söyler misiniz? Ve bana ne önerir siniz yağlama için Switch'lerim kalitesiz değil Akko jelly purple Switch kullanıyorum.

Orijinal olup olmadigini bilmeme imkan yok maalesef.

1. ve 5. ürün lazim degil sana.

2. ürün stabilizerler icin kullanilir.

3. ve 4. ürün Switch'ler icin kullanilir.

GPL205 GO (1-1) ve GPL205 GO (6-4) kast ettiniz galiba.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı