Mekanik klavyelerdeki yay sesi neden olur?

ruzgaar

Decapat
Daha fazla  
Bildiğim kadarıyla bu yay sesi gitmiyor ama bana engel değil ben takıntılı değilim fakat neden oluyor bu yay sesi çok merak ettim de.

Klavyenizin modeli nedir? Yay sesini azaltmak için klavyenin içini açıp PCB'nin altına yumuşak bir sünger koyabilirsiniz.

Bende de GK50 Low profil var. Tuşların yarısında yay sesi mevcut neredeyse. Bu fiyatta daha iyisini bulamam diye iade etmedim kullanıyorum

Bende de GK50 Low profil var. Tuşların yarısında yay sesi mevcut neredeyse. Bu fiyatta daha iyisini bulamam diye iade etmedim kullanıyorum.

Hocam ben de G413 aldım ve hepsinde yay sesi mevcut. Normalde umursamam sese o kadar trakıntılı değilim ve kulaklık takılıyken gelmiyor ama MediaMarkt'ta bizzat denediğimde hiç yay sesi yoktu. Ben ona şaşırdım acaba klavyede mi sıkıntı var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben de G413 aldım ve hepsinde yay sesi mevcut. Normalde umursamam sese o kadar trakıntılı değilim ve kulaklık takılıyken gelmiyor ama MediaMarkt'ta bizzat denediğimde hiç yay sesi yoktu. Ben ona şaşırdım acaba klavyede mi sıkıntı var?
Biraz şans işi sanırım. Birçok mekanik klavyede oluyor. Garanti kapsamına giriyor mu bilgim de yok. Beni bir tık sinir etti yalan değil katlanamazsam klavyeyi satarım muhtemelen.

Geri
Yukarı