Çözüldü Mem Reduct kullanırken Minecraft kapandı | NShield.sys

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

serose

Femtopat
Daha fazla  
3 aydır Mem Reduct kullanıyordum. Dün Minecraft oynarken FPS düşmesi girdi (2 GB RAM'im var). Ayarladığım Mem Reduct kısayol tuşu ile belleği boşalttım. Oyun crash verdi ve 3 saniye sonra mavi ekran (BSOD) aldım. Ne yapmalıyım? Mem Reduct'u bırakamam çünkü o olmadan her şey (sadece sistem, görev yöneticisinde hiçbir şey açık değil) kapalıyken %60 RAM kullanıyor.

...her şey (sadece sistem, görev yöneticisinde hiçbir şey açık değil) kapalıyken %60 RAM kullanıyor.
Eğer bu sistemde bir sorun çıkarmıyorsa, sadece oradaki miktardan rahatsız oluyorsanız pek tabii bırakabilirsiniz. Ki ben sistemin genel kullanımında bu durumun bir sorun çıkarmadığını (sorun varsa bile sebebinin bu olmadığını) düşünüyorum.

Boştaki RAM kullanımını önemsemek, ona göre önlemler almak eskide kaldı. Yıl oldu 2021...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Denediniz mi yoksa RAM miktarından yola çıkarak mı söylüyorsunuz bunu?

Bende ana bilgisayarımın yanında i3-4012Y işlemcili ve 2 GB RAM'li bir laptop-tablet var. Biraz kassa da Minecraft oynuyordum en son, uzun zamandır onunla oyun oynamadığım için şimdiki halini bilmiyorum. RAM yükseltmesi yapmayı deneyebilirsiniz.

Yani oyununuzun kapanmasından, mavi ekran almaktan daha iyidir. Attığım videoyu izlerseniz (sadece zaman ayarlı kısım bile yeterli) bu yazılımların miadını doldurduğunu görürsünüz. 2 GB RAM günümüz standartları için düşük maalesef.

Bahsettiğim bilgisayar da Windows 10 bu arada, ekleyeyim.

Anladım sizi. RAM takviyesi anakartım için uygun değil, yani çağımızda anakartım için RAM bulunmuyor. Videoyu izledim ama Minecraft'ı 20-30 FPS ile oynuyordum, programı kullandığım zaman 120 FPS'e kadar çıkıyordu. Peki neden BSoD alıyordum? Çözümü var mıdır acaba?

Minidump dosyalarını paylaşırsanız daha detaylı cevap verebilirim fakat dediklerinize göre bu yazılım sebep oluyor. RAM'in tipi nedir bu arada? DDR2 bile satılıyor olması lazım ikinci elde.

Minidump (4 tane var) dosyaları:
DDR2 2 GB RAM dışında kullanamam.

NShield diye bir zımbırtı sebep oluyor. İlk bakışta NVIDIA Shield teknolojisi sandım ama başka bir şey gibi. Sistemde bu isimde bir yazılım var mı bildiğiniz? Başlıktaki yazılım da olabilir, emin değilim.

2 GB DDR2 RAM rahat bulunur bu arada. Benim evde şu an bir avuç vardır kendilerinden, satan da çok Sahibinden gibi sitelerde.

NShield.sys. Fakat bunu bulmanız biraz zor olabilir. Bulsanız bile neye ait olduğunu anlayamayabilirsiniz. Bulamazsanız WhoCrashed indirip Local Drivers kısmından arayın, orada bulursanız neye karşılık geldiğini söyleyin.

Çözüm

Geri
Yukarı