Mem Reduct zararlı mı?

Hayır, zararlı değil. %100 açık kaynak ve güvenilir uygulama. RAM önbelleğini temizleme yazılımları arasında en iyisi. Kesinlikle kullanın, eğer RAM kısıtlılığı yaşıyorsanız. Defalarca önerdiğim yazılımdır.
Değil diye biliyorum ama bence gereksiz bir ara kullanıyordum sadece RAM kullanımını düşürüyordu performansa herhangi bir katkısı yoktu.

RAM önbelleğini temizlediği için zaten performansa neredeyse hiç etki etmez. Genelde sistemin rahatlaması ve RAM kısıtlılığı yaşadığınız zaman kullanın.

Bir zararının olduğunu görmedim ama siz oradan RAM kullanımı mesela %5 üstüne çıkarsa temizlesin gibi düşük bir ayar seçerseniz %5'in altına imkanı olmadığı için sürekli temizleme işlemi yapacaktır ve bilgisayar daha fazla yorulabilir. Ayarları düzgün yaptığınız sürece sorun yok.

Bir zararının olduğunu görmedim ama siz oradan RAM kullanımı mesela %5 üstüne çıkarsa temizlesin gibi düşük bir ayar seçerseniz %5'in altına imkanı olmadığı için sürekli temizleme işlemi yapacaktır ve bilgisayar daha fazla yorulabilir. Ayarları düzgün yaptığınız sürece sorun yok.

Ayarlar gayet basit. Sadece bunları işaretleyin ve kullanın, otomatik temizlemesine gerek yok. Temizlediği an diske yüksek bir veri yazdığı için ani drop olabilir.

1653145432336.png

Geri
Yukarı