Memnun kalınmayan laptop nasıl iade edilir?

Gregorz Brzecz.

Kilopat
Merhaba, 1 Eylül tarihinde Hepsiburada üzerinden MacBook Pro satın aldım, 8 GB RAM'li modelinden memnun kalmadığım için iade edip 16'ya geçmek istiyorum. Hepsiburada ile görüştüğümde sadece kafa karışıklığına sebep oldular. 14 günlük cayma hakkımı kullanmak için neler yapmam gerekiyor, iade edemez miyim?

Merhaba, 1 Eylül tarihinde Hepsiburada üzerinden MacBook Pro satın aldım, 8 GB RAM'li modelinden memnun kalmadığım için iade edip 16'ya geçmek istiyorum. Hepsiburada ile görüştüğümde sadece kafa karışıklığına sebep oldular. 14 günlük cayma hakkımı kullanmak için neler yapmam gerekiyor, iade edemez miyim?
Eğer ürün kısmında iade koşullarında kullanılınca iade edilemez ya da bunun gibi başka şartlar yer alıyorsa kabul etmeyebilirler. Herhangi bir şart koşmamışlarsa her ürün gibi 14 gün içerisinde iade hakkın var. Paranı da hesabına yatırırlar.

Sizin dediğiniz gibi olursa Milli maç için Dev ekran Tv alır izler ve iade ederim. Veya traş makinası alır traş olur iade ederim. Sizin iade ettiğiniz ürün firma tarafından iyi niyetle geri alınmıştır muhtemelen. Kanunda açıkça belirtilmiştir ki açtığınız ve kullandığınız elektronik eşya arızalı ise teknik servis raporu ile iade edilir. Arıza veya kırık olmaması durumunda iade alınma zorunluluğu yoktur.
Kanun maddesini paylaşabilir misiniz?

Açılmış, kurulumu yapılmış ya da Wi-Fi bağlantısı kurulmuş yani kullanılmış bilgisayarın teknik bir arıza dışında iadesinin yapılabileceğini sanmıyorum.

Sizin dediğiniz gibi olursa Milli maç için Dev ekran Tv alır izler ve iade ederim. Veya traş makinası alır traş olur iade ederim. Sizin iade ettiğiniz ürün firma tarafından iyi niyetle geri alınmıştır muhtemelen. Kanunda açıkça belirtilmiştir ki açtığınız ve kullandığınız elektronik eşya arızalı ise teknik servis raporu ile iade edilir. Arıza veya kırık olmaması durumunda iade alınma zorunluluğu yoktur.
İnternet üzerinden alınan ürünler 14 gün içerisinde sebep gösterilmeksizin iade edilebilir. Evet dediğin gibi TV alır izler ve iade edersin kimse de sesini çıkaramaz. Bunu kötü niyetle sürekli yaparsan ve fark edilir ise büyük ihtimal senin bu haktan yararlanman yasaklanır.

Ürün alırken muhtemelen aldığını yerdeki hizmet sözleşmelerini okumadan alıyorsunuz. Her sitenin kendi hizmet sözleşmesi bulunuyor. Örneğin hepsiburadanın hizmet sözleşmesi ;

Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde Hepsiburada’ya başvurarak iade koşulları dahilinde, kargo bedeli ödemeden ücretsiz olarak kolayca iade edebilirsiniz.

İade Koşulları:

Ürünlerin cayma hakkı dahilinde iade alınabilmesi için;
arrow-right.svg

Satın alınan ürünün orijinal kutusunda, ambalajı açılmamış ve zarar görmemiş olması,
arrow-right.svg

Tüm tamamlayıcı aksesuarları ile birlikte olması,
arrow-right.svg

Varsa hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerle birlikte aynı anda hasarsız ve eksiksiz gönderilmesi gerekir. Kurumsal firma alışverişinizde faturanızla birlikte gönderilmelidir. Bireysel alışverişinizde faturaya ihtiyaç duyulmamaktadır.
arrow-right.svg

Kurumsal firma alışverişinizde faturanızla birlikte gönderilmelidir. Bireysel alışverişinizlerinizde faturaya ihtiyaç duyulmamaktadır.

Artı -1 Eksi
Yeğenime 600 lira gibi bir fiyata kulaklık almıştık, kulaklık elimize ulaşana kadar "Yalnızca konsollar içindir" ibaresini fark etmemiştik bile. Kulaklık geldi, kutusunu açtık bilgisayara taktık, ses kalitesini duyunca yıkıldık. Kutusuna baktığımızda da konsol içindir ibaresini gördük. "Biz yanlış ürün satın almışız" diyerek iade ettik. Hiç de bir şey demediler, gayet anlayışlı bir şekilde iade aldılar. Siz de "Yanlış ürünü satın aldım, 16GB modelini satın almam gerekiyordu" diyerek iade etmeyi deneyebilirsiniz.

Eğer satıcıyla direkt iletişime geçme imkanın varsa ürünü gönderip 16GB modeliyle değiştirebilirsin üstüne para ekleyip. Yanlış görmüşüm ya da 16 GB aldım sandım dersin. Olmazsa iadeyle uğraşırısın.

Yeni konular

Geri
Yukarı