Çözüldü "Memory Management" mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Filiz özdemir

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, önceki gün 2 kez kısa aralıklarla mavi ekran hatasıyla bilgisayar kendini yeniden başlattı. Ekranda "Memory Management" yazıyordu. Videonuza denk geldim, minidump klasörüne gittim ancak klasör boş. Ne yapmalıyım bilemiyorum. Yönlendirir misiniz beni? Bilgim olmayan konular bunlar. Teşekkürler

Çözüm
Kişinin yukarıda bahsettiğim gibi disk sağlığı %30 civarlarına indiği için diskin değiştirilmesi tavsiye edildi. Memtest uygulanmadı dosya indirmede bile disk kabul etmediği için dosyayı aciliyeti bildirildi. Windows imaj indirilip belleğe yazılmasını yapılıp disk değişimi sonrası kontrolleri sağlayacağız.
Zaten güncel.

Memtest sonucunu verememişsiniz dosyalarını vermişssiniz.
İmzamdan Aida64 sonucunu paylaşın.
BIOS güncel güncellemeye gerek yok.
Windows güncel değil güncelleyin.

https://www.technopat.net/sosyal/konu/aida64-html-raporu-olusturma-rehberi.84058/watch
Raporu aldım fakat sizinle nasıl paylaşacağım?

Buldum :)

Son düzenleme:
Hocam son bir sürüm daha varmış sanırım. Emin değilim ama sizin daha iyi bildiğinizi düşünüyorum.
Yok. Gözden kaçırdım belki diye birkaç kez kontrol ettim güncelleme bulunmuyor. Güncel olanı kullanıyor zaten.

Güzel :)

Windows yine güncellememişsiniz ama!
Memtest sonucunu da paylaşmadınız.

Rapora göre sürücü bulucu kullandığınız görülüyor bu sorunları yaşamanız doğal. 20H2 sürümüne format atarak geçip sonrasında sürücü bulucu bir daha kullanmayın.

E imza yazılımınızı güncelleyin.

Soruna neden olan ekran kartı sürücünüz. Ek olarak diskte sorun olması mümkün format sonrası chkdsk /f /r komutunu uygulayın.
Sonrasında HDsentinel indirip disk sağlığını bir kontrol edin.

Wireless sürücünüzde de sorun var ancak bu sürücü bulucudan kaynaklı olduğundan format sonrası bizle yeni Aida64 raporunu paylaşırsanız güncel sürücüleri paylaşırız.

Güç profilleriyle oynamadıysanız batarya ve adaptörde de sorun olabilir ancak ilk öncelik disk ve format gözüküyor.
Edit: Batarya sağlığı yüzde 37'ye düşmüş dayanıklılığı baya azalmış. Birkaç ay içinde değişmeniz yararlı olur.
Disk ile dediğim sorun ise kullandığınız SSD kalitesiz olduğu için yaşanıyor büyük ihtimal desteği de bulunmadığı için sorunlu çıkarsa değişimi gerekecek. Sorunlu çıkarsa kaliteli bir marka SSD alın.

Son düzenleme:
Güzel :)

Windows yine güncellememişsiniz ama!
Memtest sonucunu da paylaşmadınız.

Rapora göre sürücü bulucu kullandığınız görülüyor bu sorunları yaşamanız doğal. 20H2 sürümüne format atarak geçip sonrasında sürücü bulucu bir daha kullanmayın.

E imza yazılımınızı güncelleyin.

Soruna neden olan ekran kartı sürücünüz. Ek olarak diskte sorun olması mümkün format sonrası chkdsk /f /r komutunu uygulayın.
Sonrasında HDsentinel indirip disk sağlığını bir kontrol edin.

Wireless sürücünüzde de sorun var ancak bu sürücü bulucudan kaynaklı olduğundan format sonrası bizle yeni Aida64 raporunu paylaşırsanız güncel sürücüleri paylaşırız.

Güç profilleriyle oynamadıysanız batarya ve adaptörde de sorun olabilir ancak ilk öncelik disk ve format gözüküyor.
Edit: Batarya sağlığı yüzde 37'ye düşmüş dayanıklılığı baya azalmış. Birkaç ay içinde değişmeniz yararlı olur.
Disk ile dediğim sorun ise kullandığınız SSD kalitesiz olduğu için yaşanıyor büyük ihtimal desteği de bulunmadığı için sorunlu çıkarsa değişimi gerekecek. Sorunlu çıkarsa kaliteli bir marka SSD alın.
Çok teşekkür ederim. Yapmayı deneyeceğim hepsini.

Rica ederim. Format sonrası zaten kolay gereklileri biz vereceğiz dediğim gibi. Diğer istenilenler de rehberleri var ve basit şeyler.
Merhaba, yine ben. Windows güncelleme sırasında hata veriyor. 0x80080005 hata kodu, biraz bakındım. Bunun yanı sıra, format öncesi yedekleme için sürücü bulamıyor, sadece Yerel Disk C sürücüsü var ve 20,6 boş alan 222 GB toplam alan var. Harici sürücüm de yok. Nasıl ilerleyeceğim bilemiyorum.
Bazı temizleme işlemleri yaptım, boş alan açıldı. Update üzerine çalışıyorum, güncellemelerden sadece 2021-x64 tabanlı Sistemler için Windows 10 Version 1909 01 Toplu Güncelleştirmesi (KB4598229) tamamlanmadı; durumu devamlı yüklemeye yeniden başlıyor.

Son düzenleme:
SSD Kullandığınız için bu alan yeterli gelmiyor size zaten. İlk olarak Memtest ve SSD testlerini bir görelim ona göre gerekliyse zaten değişmeniz gerekebilir.
Güncellemeyi bir USB bellek ile imajı yazdırıp yükseltme yapabilirsiniz. Bu yükseltme için ise dediğiniz gibi alan açmanız lazım diskte. Gereksiz büyük dosyaları kaldırın.
Elinizde bellek varsa ve bu dediğim kontrolleri yapamıyorsanız bildirin uzaktan kontrol ile kontrol edeyim.

SSD Kullandığınız için bu alan yeterli gelmiyor size zaten. İlk olarak Memtest ve SSD testlerini bir görelim ona göre gerekliyse zaten değişmeniz gerekebilir.
Güncellemeyi bir USB bellek ile imajı yazdırıp yükseltme yapabilirsiniz. Bu yükseltme için ise dediğiniz gibi alan açmanız lazım diskte. Gereksiz büyük dosyaları kaldırın.
Elinizde bellek varsa ve bu dediğim kontrolleri yapamıyorsanız bildirin uzaktan kontrol ile kontrol edeyim.

Elimde 32gb lık bir USB bellek var. Her yaptığım işlemde daha da bozuyor gibiyim, komutlarıma geç yanıt vermeye başladı. Uzaktan kontrol çok iyi olur, TeamViewer ve Alpemix var

Peki açık olduğunuzda bende açıksam TW id şifre paylaşın bir bakalım.
Her yaptığım işlemde daha da bozuyor gibiyim, komutlarıma geç yanıt vermeye başladı.
Dediklerimin dışına çıkmıyorsanız merak etmeyin bozmuyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı