Çözüldü MEMORY_MANAGEMENT hatası veren RAM'ler sorunlu mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SadeceEfe

Decapat
Merhaba ben 1 günde bayağı fazla mavi ekran yedim ve hata kodu ise MEMORY_MANAGEMENT. Sonra RAM'lerimden şüphelendim ve Windows'un kendi programıyla taradım. İlkinde sorun algıladı. Fakat diğerinde algılamadı. Sizce sorun var mı? Memtest86'yı yapabilecek kadar bilgisayarı bilmiyorum. Sizce RAM'lerimde sorun var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam kusura bakmayın AMD'yi hiç bilmiyorum zentimings nedir acaba?

Buradan indirebilirsiniz, atmanızı istediğim ekran gözüküyor linkte.

Buradan indirebilirsiniz, atmanızı istediğim ekran gözüküyor linkte.

1686919071527.png

Hocam böyle.

BIOS'a girin, F7 tuşuna basıp Advanced Mode kısmına geçin, AI Tweaker sekmesinde DRAM Timings Configuration sayfasına girin. Oradan

tWTRS - 6
tWTRL - 12
tWR - 24
tRDRDSCL - 5
tWRWRSCL - 5
tRTP - 14
tWRRD - 3 girin, bu sayfadayken esc tuşuna basıp bir geri gelin, orada DRAM Voltage ayarını bulup + tuşuyla 1.28V yapın. Bir de böyle test edin.

Çözüm
BIOS'a girin, F7 tuşuna basıp Advanced mode kısmına geçin, AI tweaker sekmesinde DRAM timings Configuration sayfasına girin. Oradan.

Twtrs - 6
Twtrl - 12.
Twr - 24.
Trdrdscl - 5
Twrwrscl - 5
Trtp - 14.
Twrrd - 3 girin, bu sayfadayken ESC tuşuna basıp bir geri gelin, orada DRAM voltage ayarını bulup + tuşuyla 1.28v yapın. Bir de böyle test edin.

Hocam bilgisayarı kapatıyordum Update exe cikti bilgisayar açılmıyor ekran kartım falan yanmış olmasin ama bellek le alakali bir şey yazıyordu.

Hocam bilgisayarı kapatıyordum Update exe cikti bilgisayar açılmıyor ekran kartım falan yanmış olmasin ama bellek le alakali bir şey yazıyordu.

Fanlar dönüyor mu tuşa bastığınızda? Dönüyorsa güç kablosunu çıkartın, BIOS pilini çıkartıp 30 saniye bekleyin. Sonra BIOS pilini ve güç kablosunu takıp sistemi çalıştırın. RAM'lerin sarı olan kısmını silgi ile silmeyi deneyebilirsiniz.

Fanlar dönüyor mu tuşa bastığınızda? Dönüyorsa güç kablosunu çıkartın, BIOS pilini çıkartıp 30 saniye bekleyin. Sonra BIOS pilini ve güç kablosunu takıp sistemi çalıştırın. RAM'lerin sarı olan kısmını silgi ile silmeyi deneyebilirsiniz.

Hocam tuşa basıyorum hiçbir şey olmuyor sıfır tepki. Ama ekran kartının ışığı yanıyor yani taktığımız yer var ya. Yanıp sönüyor şimdi de.

Hocam tuşa basıyorum hiçbir şey olmuyor sıfır tepki. Ama ekran kartının ışığı yanıyor yani taktığımız yer var ya. Yanıp sönüyor.

Ekran kartını söküp takmayı deneyin, bir de güç kablosunu kontrol edin. Boşta bir güç kablosu daha varsa onu takmayı deneyin ekran kartına.

Geri
Yukarı