Çözüldü MEMORY_MANAGEMENT hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

jbrn

Decapat
Daha fazla  
RAM
DDR4 IV 16GB (8GB*2, 2666MHz)
SSD veya HDD modeli
256 GB, NVMe M.2 (PCIe)
Ekran kartı
GTX1660 Ti, GDDR6 6GB
Anakart
OEM
İşlemci
Intel Core i7-10750H (12M Cache, 2.60 - 5.00 GHz)
Bilgisayarım MSI GL65 Leopard 10SDR-412xtr. Bilgisayarı FreeDOS aldım ve işletim sistemini internetten OEM key satın alarak kurdum. Birkaç ay sonra mavi ekranlar(4-5 farklı hatalarla) vermeye başladı. Mecburen prizde kullandım bir yıldan fazla ve artık bataryayı eskittiğim için ve pilde de kullanmak istediğim için garantiye yolladım. Gatanti: Bilgisayarı temizlemiş, gerekli testleri yapmış, sıfırdan kurulum gerçekleştirmiş ve bataryayı değiştirmiş. Bilgisayarı bugün ben teslim aldım ve Driver'larımı yüklüyordum hiçbir problem yoktu fakat ta ki Intel grafikleri kontrol Merkezi'ni yükleyene kadar. Intel grafikleri kontrol Merkezi'ni yükledikten sonra MEMORY_MANAGEMENT hatasını aldım birkaç saat sonra da SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED hatası aldım. Intel Graphics Control Panel'i yüklüydü zaten fakat driver Support assistant güncelleme gösterdiği için güncellemiştim. Yani garanti bilgisayarı yapıp yolluyor ve ben Driver'ları yüklerken veya güncellerken nasıl oluyor da yine mavi ekran alıyorum. Yeni ve canavar gibi laptop artık prize takmadan kullanmak istiyorum. RAM testleri yapmıştım ben daha önceden herhangi bir problem çıkmamıştı. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Minidump klasörü ektedir. minidump

Bilgisayarım MSI GL65 Leopard 10SDR-412xtr. Bilgisayarı FreeDOS aldım ve işletim sistemini internetten OEM key satın alarak kurdum. Birkaç ay sonra mavi ekranlar(4-5 farklı hatalarla) vermeye başladı. Mecburen prizde kullandım bir yıldan fazla ve artık bataryayı eskittiğim için ve pilde de kullanmak istediğim için garantiye yolladım. Gatanti: Bilgisayarı temizlemiş, gerekli testleri yapmış, sıfırdan kurulum gerçekleştirmiş ve bataryayı değiştirmiş. Bilgisayarı bugün ben teslim aldım ve Driver'larımı yüklüyordum hiçbir problem yoktu fakat ta ki Intel grafikleri kontrol Merkezi'ni yükleyene kadar. Intel grafikleri kontrol Merkezi'ni yükledikten sonra MEMORY_MANAGEMENT hatasını aldım birkaç saat sonra da SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED hatası aldım. Intel Graphics Control Panel'i yüklüydü zaten fakat driver Support assistant güncelleme gösterdiği için güncellemiştim. Yani garanti bilgisayarı yapıp yolluyor ve ben Driver'ları yüklerken veya güncellerken nasıl oluyor da yine mavi ekran alıyorum. Yeni ve canavar gibi laptop artık prize takmadan kullanmak istiyorum. RAM testleri yapmıştım ben daha önceden herhangi bir problem çıkmamıştı. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Minidump klasörü ektedir. minidump
Bugün yine farklı farklı mavi ekran hataları almaya başladım. Yani yine eski haline dönüyor pc... Sıfır bilgisayar ve format atılmış bilgisayara sürekli mavi ekran vermesi... Yeni Minidump Klasörü

Son düzenleme:
hemen. Mesela adobe bir anda kapanıyor, photoshop bir anda kapanıyor, chrome çöktü uyarısı veriyor üst üste zaten 10 dk kullanamada mavi ekran veriyor da gerçi. Vermese bile program çökmeleri oluyor. Program çökmelerinin sebebinin ram olduğunu söylemişlerdi çevremdekiler. Mavi ekran hatalarında bir tanesi de memory management zaten. Fakat memtest testi falan yaptım baya uzun sürdü başka şekilde de baktım falan ama ramlerde problem yok gözüküyor. Bu sorunla alakalı bişey de yazayım mı garantiye sizin fikriniz nedir merak ediyorum. @WukuWukong @claus
Hocam son bir kez daha minidump dosyası atar mısınız? Bu sefer kesin bakacağım, hata kodlarının hepsini tamamen araştırmak gerekiyor.

minidump Minidump klasörünün son halini ekledim kardeşim. Yarın ya da sonraki gün gönderiyorum garantiye. Yarın dönüş yapabilirsen pazartesi gönderirim artık. @WukuWukong

Hocam baktım da evet en iyisi servise göndermek olacaktır. Ancak sorun Intel GPU'da mı değil mi bilemiyorum. Sorunun bilgisayar Intel GPU'yu kullanmaya başlayınca olduğunu söyleyin ve daha önce de servise yollamıştım düzelmiyor anakart değişimi talep ediyorum deyin. Bildiğim kadarıyla Intel GPU değiştirilemiyor. (Neden Intel GPU olduğunu şuradan tahmin ediyorum: Verdiğiniz bilgiler ve şarjdan çıkarınca mavi ekran vermesi, fazla güç harcamamak için Intel GPU'yu devreye sokuyor otomatik 'tahminimce' cihaz ve o da bozuk olduğu için mavi ekran hatası veriyor)

Pazartesi göndereceğim hocam. Stres testi duymadım daha önce, çok uzun süren bit test değilse yapabilirim. @WukuWukong

Hocam YouTube'da kısa bir araştırma ile ne olduğunu bulabilirsiniz/anlayabilirsiniz. Sisteminizi maksimuma çekerek test ediyor ve düzgün çalışmayan donanımları size haber veriyor diyebiliriz. Örnek video.

Yeni konular

Geri
Yukarı