Çözüldü MEMORY_MANAGEMENT hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

jbrn

Decapat
Daha fazla  
RAM
DDR4 IV 16GB (8GB*2, 2666MHz)
SSD veya HDD modeli
256 GB, NVMe M.2 (PCIe)
Ekran kartı
GTX1660 Ti, GDDR6 6GB
Anakart
OEM
İşlemci
Intel Core i7-10750H (12M Cache, 2.60 - 5.00 GHz)
Bilgisayarım MSI GL65 Leopard 10SDR-412xtr. Bilgisayarı FreeDOS aldım ve işletim sistemini internetten OEM key satın alarak kurdum. Birkaç ay sonra mavi ekranlar(4-5 farklı hatalarla) vermeye başladı. Mecburen prizde kullandım bir yıldan fazla ve artık bataryayı eskittiğim için ve pilde de kullanmak istediğim için garantiye yolladım. Gatanti: Bilgisayarı temizlemiş, gerekli testleri yapmış, sıfırdan kurulum gerçekleştirmiş ve bataryayı değiştirmiş. Bilgisayarı bugün ben teslim aldım ve Driver'larımı yüklüyordum hiçbir problem yoktu fakat ta ki Intel grafikleri kontrol Merkezi'ni yükleyene kadar. Intel grafikleri kontrol Merkezi'ni yükledikten sonra MEMORY_MANAGEMENT hatasını aldım birkaç saat sonra da SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED hatası aldım. Intel Graphics Control Panel'i yüklüydü zaten fakat driver Support assistant güncelleme gösterdiği için güncellemiştim. Yani garanti bilgisayarı yapıp yolluyor ve ben Driver'ları yüklerken veya güncellerken nasıl oluyor da yine mavi ekran alıyorum. Yeni ve canavar gibi laptop artık prize takmadan kullanmak istiyorum. RAM testleri yapmıştım ben daha önceden herhangi bir problem çıkmamıştı. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Minidump klasörü ektedir. minidump

Bilgisayarım MSI GL65 Leopard 10SDR-412xtr. Bilgisayarı FreeDOS aldım ve işletim sistemini internetten OEM key satın alarak kurdum. Birkaç ay sonra mavi ekranlar(4-5 farklı hatalarla) vermeye başladı. Mecburen prizde kullandım bir yıldan fazla ve artık bataryayı eskittiğim için ve pilde de kullanmak istediğim için garantiye yolladım. Gatanti: Bilgisayarı temizlemiş, gerekli testleri yapmış, sıfırdan kurulum gerçekleştirmiş ve bataryayı değiştirmiş. Bilgisayarı bugün ben teslim aldım ve Driver'larımı yüklüyordum hiçbir problem yoktu fakat ta ki Intel grafikleri kontrol Merkezi'ni yükleyene kadar. Intel grafikleri kontrol Merkezi'ni yükledikten sonra MEMORY_MANAGEMENT hatasını aldım birkaç saat sonra da SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED hatası aldım. Intel Graphics Control Panel'i yüklüydü zaten fakat driver Support assistant güncelleme gösterdiği için güncellemiştim. Yani garanti bilgisayarı yapıp yolluyor ve ben Driver'ları yüklerken veya güncellerken nasıl oluyor da yine mavi ekran alıyorum. Yeni ve canavar gibi laptop artık prize takmadan kullanmak istiyorum. RAM testleri yapmıştım ben daha önceden herhangi bir problem çıkmamıştı. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Minidump klasörü ektedir. minidump
Bugün yine farklı farklı mavi ekran hataları almaya başladım. Yani yine eski haline dönüyor pc... Sıfır bilgisayar ve format atılmış bilgisayara sürekli mavi ekran vermesi... Yeni Minidump Klasörü

Son düzenleme:
Garantiye bunu nasıl açıklama gerekiyor. Değiştirmelerini talep etmem için. Anakartı mı değiştirirler yoksa bilgisayarı mı? @claus

Hocam sorun ekran kartında tahminimce. Diğer arkadaş yardımcı olduğu için araya kaynamamak için bir şey yazmıyordum şimdi yazayım. Sanırım güncelleme yaptığınız hâlde GPU'nuz güncellemeyi almıyor. Bu bana da oluyordu tekrar kuruyordum bu sefer düzeliyordu ancak sorunun böyle olmadığı görülüyor. Donanımsal olduğunu düşünüyorum, temiz kurulum yapmışsınız zaten ekran kartını etkileyen bir şey olmamalı. Servise göndermişsinizdir zaten bunlarda benim düşüncelerimdi.

Teşekkür ederim ince düşüncen için de düşüncelerini paylaştığın içinde. Dediğim gibi kardeşim kaç kere format atıldı orijinal windows'lar kuruldu vs. Servisten geldiğinde zaten bir problem yoktu ve mavi ekran hatalarının düzeltildiğini yazmışlardı ve formatlı ve boş bir win 10 yüklü halde gelmişti. Ben msi'ın sitesinden kendi modelimin driverlarını kurmaya başladım hiç sorun yok ama ne zaman intel ekran kartı sürücüsünü yükledim bişeyler olmaya başladı yine. nvidia'yıda kurayım sıfırdan dedim yine aynı sonra herşeyi güncelliyorum böyle Win11'e yükselttim falan ama yok yani. Sizin de dediğiniz gibi birkaç kişi daha bana ekran kartında sorun olduğunu söyledi. Ben bunu garantiye nasıl bir şekilde dile getirmem gerekir yani bana yine mavi ekran hatalarını giderdik deyip bana geldiğinde driverları yüklediğim zaman yine aynı hale gelmemesi için ne yapmam gerekiyor. Sadece şahsi fikrinizi almak istiyorum. Bu arada servise yollamadım henüz işlerimden dolayı ama bu hafta içerisinde göndereceğim. @WukuWukong

Teşekkür ederim ince düşüncen için de düşüncelerini paylaştığın içinde. Dediğim gibi kardeşim kaç kere format atıldı orijinal Windows'lar kuruldu vs. Servisten geldiğinde zaten bir problem yoktu ve mavi ekran hatalarının düzeltildiğini yazmışlardı ve formatlı ve boş bir Windows 10 yüklü halde gelmişti. Ben MSI'ın sitesinden kendi modelimin driverlarını kurmaya başladım hiç sorun yok ama ne zaman Intel ekran kartı sürücüsünü yükledim bir şeyler olmaya başladı yine. NVIDIA'yı da kurayım sıfırdan dedim yine aynı sonra her şeyi güncelliyorum böyle Windows 11'e yükselttim falan ama yok yani. Sizin de dediğiniz gibi birkaç kişi daha bana ekran kartında sorun olduğunu söyledi. Ben bunu garantiye nasıl bir şekilde dile getirmem gerekir yani bana yine mavi ekran hatalarını giderdik deyip bana geldiğinde driverları yüklediğim zaman yine aynı hale gelmemesi için ne yapmam gerekiyor. Sadece şahsi fikrinizi almak istiyorum. Bu arada servise yollamadım henüz işlerimden dolayı ama bu hafta içerisinde göndereceğim. @WukuWukong

Hocam sorunun Intel GPU sürücüsünü yükledikten sonra başladığını yazın. Bir anda olduğunu ve cihaza fiziksel veya yazılımsal zarar verecek herhangi bir eylemde bulunmadığınızı ifade edin. Bundan başka detaylandırılacak bir şey olduğunu düşünmüyorum. Bir de Intel GPU'yu kaldırmayı/devre dışı bırakmayı denediniz mi? Bunu yaptığınız hâlde oluyorsa belki de ekran kartını etkileyecek başka bir sorun vardır. Hocam mesajları tekrar okudum da sorun net Intel GPU'da. Siz prizden çıkarınca dahili ekran kartına geçiyor ama orada problem oluyor, eğer pildeki performans ayarı prizden çıkarmadan ayarlanıyorsa pildeki performans ayarını en yükseğe çıkarın. Tahminimce en yüksek olduğu için harici ekran kartını kullanacak. Ancak servise verin hocam kesinlikle dahili olduğu için 'sanırım' anakart değişimi yapılır.

Son düzenleme:
Hocam sorun ekran kartında tahminimce. Diğer arkadaş yardımcı olduğu için araya kaynamamak için bir şey yazmıyordum şimdi yazayım. Sanırım güncelleme yaptığınız hâlde GPU'nuz güncellemeyi almıyor. Bu bana da oluyordu tekrar kuruyordum bu sefer düzeliyordu ancak sorunun böyle olmadığı görülüyor. Donanımsal olduğunu düşünüyorum, temiz kurulum yapmışsınız zaten ekran kartını etkileyen bir şey olmamalı. Servise göndermişsinizdir zaten bunlarda benim düşüncelerimdi.
Onun için anakart değişsin dedim zaten. Laptopta sadece Intel GPU değişmez.

Yarın göndereceğim garantiye teşekkür ederim tekrardan. Ayrıyeten söyledim mi hatırlamıyorum ama pilde kullandığım zaman chrome, premier, photoshop ve diğer aklınıza gelecek programlar buna windows'un video oynatıcısı ve fotoğrağ uygulaması da dahil program kapanıyor hemen. Mesela adobe bir anda kapanıyor, photoshop bir anda kapanıyor, chrome çöktü uyarısı veriyor üst üste zaten 10 dk kullanamada mavi ekran veriyor da gerçi. Vermese bile program çökmeleri oluyor. Program çökmelerinin sebebinin ram olduğunu söylemişlerdi çevremdekiler. Mavi ekran hatalarında bir tanesi de memory management zaten. Fakat memtest testi falan yaptım baya uzun sürdü başka şekilde de baktım falan ama ramlerde problem yok gözüküyor. Bu sorunla alakalı bişey de yazayım mı garantiye sizin fikriniz nedir merak ediyorum. @WukuWukong @claus

Geri
Yukarı